Visi meklē “dvēseles radinieku”. Bet kāpēc vērts tā nedarīt?

19-10-2023

Foto – Pixabay

Populāra ir doma, ka kaut kur pasaulē ir jūsu “otrā pusīte”, jūsu dvēseles radiniece, un ka Dievs, liktenis vai Visums ir radījis viņu tieši jums. Tas daudzus noved pie nerimstošiem meklējumiem, lai atrastu šo ideālo cilvēku, kurš mūs sapratīs un pieņems simtprocentīgi. Tomēr šajā rakstā aplūkosim dažus svarīgus argumentus, kāpēc meklēt radniecīgo dvēseli ne vienmēr ir laba ideja.

Kāpēc jums nevajadzētu meklēt radniecīgu dvēseli



1. Sakritība visās lietās kaitē attiecībām

No psiholoģiskā viedokļa sakritība it visā var kaitēt attiecībām. Partneros piesaista ne tikai līdzības, bet arī atšķirības. Tāpēc bieži vien viens otru piesaista pretstati.

Vīrieši un sievietes savos partneros meklē atšķirīgas īpašības, un tas ir normāli. Piemēram, stiprā dzimuma pārstāvjos var piesaistīt spēks, inteliģence un šarms, bet sievietēs vīrieši meklē citas īpašības.

Šo atšķirību sajaukšanās rada unikālu ķīmiju un mīlestības jūtas. Tādējādi “radniecīgās dvēseles” meklējumi var novērst uzmanību no patiesajām īpašībām, kas piesaista attiecībās.



2. Vai esat viens otram paredzēti? Tā ir slikta lieta

Doma, ka mums ir lemts būt kopā ar noteiktu cilvēku, var radīt bīstamu pārliecību, ka attiecības ar šo cilvēku būs idilliskas un perfektas. Tomēr pētījumi liecina, ka ticība romantiskajam liktenim var iedragāt to stabilitāti.

Cilvēki, kuri tic liktenim, var izvairīties no konfliktiem un kompromisiem, domājot, ka attiecībām ar “radniecīgo dvēseli” jābūt nevainojamām. Tas var traucēt risināt problēmas un rast kompromisu – veselīgu attiecību būtību.

Ir vajadzīga ticība pāra attīstībai, nevis liktenim.

Attiecību eksperts Reimonds Nī iedala cilvēkus divās kategorijās: tie, kas tic liktenim, un tie, kas tic attīstībai. Cilvēki, kas tic liktenim, uzskata, ka ir viens vienīgs cilvēks, ar kuru viņiem ir lemts būt kopā. Viņi sagaida, ka attiecības būs vieglas un gludas.

Turpretī cilvēki, kas tic attīstībai, saprot, ka attiecības prasa darbu un pūles, lai kopā attīstītos. Viņi ir gatavi tam, ka var rasties problēmas, bet viņi tic, ka tās var pārvarēt. Saskaņā ar pētījumiem ticība izaugsmei ir spēcīgāks attiecību pamats.

3. Dvēseļu attiecības palēnina pašattīstību

Ja koncentrējaties uz attiecībām ar “radniecīgo dvēseli”, var tikt kavēta jūsu personīgā izaugsme.

Attiecības var kļūt pārāk ērtas, un jūs varat zaudēt motivāciju pašattīstībai. Tā vietā, lai augtu un attīstītos kā personības, jūs varat kļūt pārāk atkarīgi viens no otra.

Pašattīstība ir svarīgs veselīgu attiecību aspekts, un atrast līdzsvaru starp savu personīgo dzīvi un attiecībām ar “dvēseles draugu” var būt sarežģīti.

4. Mīlestība no pirmā acu uzmetiena neeksistē

Priekšstats par “mīlestību no pirmā acu uzmetiena” var būt ļoti romantisks, taču bieži vien tas neatbilst realitātei.

Pētījumi liecina, ka patiesa mīlestība un emocionālā saikne attīstās laika gaitā. Attiecību veidošanai un nostiprināšanai ir nepieciešamas pūles un laiks. Ticība “mīlestībai no pirmā acu uzmetiena” var kavēt dziļākas un noturīgākas mīlestības attīstību.

5. Pat radniecīga dvēsele var mainīties

Cilvēki laika gaitā mainās. Persona, kas vienā brīdī šķita jūsu “radniecīgā dvēsele”, nākotnē var būt pavisam cita. Pieredze, dzīves notikumi, karjeras un personīgās dzīves pārmaiņas var mainīt cilvēku. Līdzību un kopīgu interešu izzušana var radīt spriedzi attiecībās.

Attiecību pārtraukšana ar radniecīgu dvēseli var būt sāpīga.

Attiecības ar “radniecīgo dvēseli” var būt tik intensīvas un atkarīgas, ka to pārtraukšana var radīt milzīgas sāpes un traumas. Tas ir tāpēc, ka esat kļuvuši pārāk atkarīgi viens no otra, un šķiršanās rada sajūtu, ka zaudējat daļu no sevis. Šādas attiecības var būt ļoti grūti pārtraukt un atgūties no tām.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Tikai viens jautājums, kas stiprinās attiecības ar mīļoto cilvēku

Plaisa attiecībās. Septiņas pazīmes, ka laulībā ir nopietni sarežģījumi

Attiecībās ar manipulatoru. Kā noteikt, vai mīļotais cilvēks ir narciss?

Sieviete, kas ir atkarīga no attiecībām. Varbūt tev piemīt šīs piecas pazīmes?