Vientulība divatā. Septiņas izjūtas, kas liecina – tas nav jūsu cilvēks

13-01-2023

Ilustrācija – Pixabay

Ja jūs visu laiku jūtat kādu no šīm emocijām vai pat visas tās kopā ar partneri, tā ir droša zīme, ka ar šo cilvēku ir pārāk maz kopīga. Kādus secinājumus izdarīt, ir jūsu ziņā, bet ignorēt savas izjūtas nedrīkst, Clubber.ua iesaka psiholoģe Jeļena Vorobjova.

Kā var zināt, vai kāds ir “mans” vai “nav mans”? It kā, ja viņš ir mans, ir garantija mīlestībai līdz kapam un laimīgai dzīvei. Protams, neviens nevar dot šādas garantijas (izņemot Dievu), un konkrētas zīmes ir grūti noteikt.

Tomēr joprojām ir atskaites punkts, uz kuru varat paļauties. Tā ir jūsu pašsajūta. Tieši pēc tā, kā jūs jūtaties blakus šim cilvēkam, arī varat spriest, vai viņš ir jums piemērots.

Ja jūs jūtaties vienādi ar visiem pretējā dzimuma cilvēkiem, tad tā drīzāk ir jūsu īpatnība, nevis konkrēta cilvēka iezīme. Otrais svarīgais aspekts ir šo jūtu pastāvīgums. Atsevišķi vai reti gadījumi netiek ņemti vērā. Šīs sajūtas var parādīties, tiklīdz satiekat kādu cilvēku (bet nepazust), vai arī tās var izzust laika gaitā.



Piesardzība, trauksme. Tas ir signāls, ka kaut kas nav kārtībā, bet vēl nav skaidrs, kas tieši. Tas ir tā, it kā jūs gaidītu, kad kaut ko sapratīsiet, neesat pārliecināts par šo cilvēku, neuzticaties viņam vai viņai. Viņš jums nešķiet skaidri saprotams vai uzticams.

Jūs nesteidzaties dalīties ar savām visdziļākajām jūtām, parādīt savu vājumu, neaizsargātību, nepilnību. Jūs nedalāties ar kaut ko, kas jums ir svarīgs.



Spriedze. Jūs jūtaties stīvi un nebrīvi kopā ar šo cilvēku. Jūs cenšaties sevi kontrolēt, apvaldīt un neļaut sev būt nevajadzīgam. Tas ir signāls, ka viņu klātbūtnē nevarat atslābināties un būt pats.

Bailes. Jūs jūtaties nedroši viņa tuvumā. Šīs bailes var izraisīt viņa izturēšanās pret jums vai citiem. Ja jums šķiet, ka šī persona pret jums izturas nelaipni (nemaz nerunājot par agresiju, vardarbību, pazemošanu vai fizisku vardarbību), ka tai patīk jūs pamācīt vai izkomandēt, ka tā ir necienīga vai cenšas ierobežot jūsu brīvību, 1000% gadījumu tā nav “jūsu cilvēks”. Jo veselīgas un laimīgas attiecības ar toksisku cilvēku pēc definīcijas nav reālas.

Garlaicība. Attiecībās, kurās nav kopīgu interešu vai kultūras un intelektuālais līmenis ir pārāk atšķirīgs. Tas var ietvert arī atšķirīgu humora izjūtu. Garlaicība norāda uz to, ka jūsu intereses ar šo partneri netiek apmierinātas.

Neērtība, nepiemērotība, kauns. Jūs jūtaties tā, it kā kaut ko darītu nepareizi un kaut kas nebūtu kārtībā ar jums, neatbilstot partnerim. Tā ir sajūta, ka jūsu partneris ir liels, bet jūs esat daudz mazāks.

Aizkaitinājums, dusmas. Šīs sajūtas var rasties dažādos gadījumos: vai nu partneris pārkāpj jūsu robežas, vai arī jūs jūtaties apdraudēts, vai arī nepieņemat viņu tādu, kāds viņš ir. Tātad, visticamāk, tas nav jūsu cilvēks.

Vientulība. Signalizē, ka nav kontakta ar personu, nav emocionālas tuvības. Tā ir vientulība divatā. Ja šķiet, ka cilvēks ir jums līdzās, bet jūs nesaprot, jūs nejūtaties nozīmīgs vai vērtīgs savam partnerim.

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Nevaru dzīvot bez tevis!” Mīlestība vai atkarība – kā atšķirt?

Zemapziņas pretestība. Seši ieradumi, kas piesaista vientulību

Lai nezaudētu savu laimi un veiksmi, neatklāj citiem šīs četras lietas!