Turpat pusei sieviešu ir hroniska vēnu mazspēja. Pirmkārt, problēmas ar vēnām bieži ir iedzimta kaite. Otrkārt, vēnas nemitīgi tiek apdraudētas, un lielākie vaininieki šajā ziņā ir liekais svars, profesija, kas saistīta ar ilgstošām statiskām slodzēm (vēnām nepatīk ne ilgstoša stāvēšana, ne sēdēšana), šķiedrvielu trūkums uzturā lietotajos pārtikas produktos. Ļoti negatīvi vēnas ietekmē arī grūtniecība, un diemžēl nereti pēc dzemdībām šī situācija nemēdz normalizēties.
Problēmas ar vēnām nav radušās ne šodien un ne vakar, tāpēc tautas medicīna savā ilgajā praksē uzkrājusi daudz dažādu recepšu, kas palīdz no šīs kaites atbrīvoties.
Uzlējumi un novārījumi
Tie, kas labprātāk izvēlas fitoterapiju, var izmēģināt un atrast sev piemērotāko novārījumu vai uzlējumu.
* Ēdamkaroti sasmalcinātu apiņu rogu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes karsē ūdens peldē, tad izkāš. Dzer pa glāzei pirms ēšanas.
* Apiņu vietā var ņemt verbenu – 15 g uz glāzi ūdens. Lieto pa ēdamkarotei ik pēc stundas.
* Sajauc vienādās daļās arniku un sasmalcinātu lazdas mizu. 2 ēdamkarotes maisījuma ieber termosā, aplej ar 600 ml verdoša ūdens, 10–12 stundas nostādina, tad izkāš. Dzer pa 3/4 glāzes 3 reizes dienā.
* Augus var lietot arī ārīgi. Piemēram, kāju vannas ar zaķpēdiņu uzlējumu noņem uztūkumu un smaguma sajūtu kājās. 100 g žāvētu zaķpēdiņu lakstu aplej ar 5 litriem verdoša ūdens un vismaz 10 stundas nostādina. Uzlējums nedrīkst būt karstāks par 37 grādiem.
* Ļoti sena recepte pret tromboflebītu: sajauc 300 g ozola zaru ar 0,5 kg kastaņas un 0,5 kg vītola zaru. Sasmalcināto zaru maisījumu ieber emaljētā traukā, aplej ar aukstu ūdeni, liek uz uguns un pusstundu vāra. Pēc tam pievieno 200 g žāvētu zaķpēdiņu, trejdaivu sunīti, kumelītes, asinszāli un 10–12 stundas nostādina. Katru vakaru pirms gulētiešanas vismaz pusstundu vanno kājas.
Turpinājumu lasi nākamajā lapā!