Divi rieksti pret nogurumu
Mazliet jāpavingrinās arī tad, lai iemācītos noņemt psihisku spriedzi un nogurumu. Ķīniešu medicīnas piekritēji tic, ka cilvēka psihisko darbību regulē nevis galva, bet iekšējie orgāni. Starp pirkstiem un psihi pastāv tieša un cieša saikne. Tāpēc, iedarbojoties uz pirkstiem, var uzlabot iekšējo orgānu darbību, bet caur tiem – harmonizēt psihi. Par palīgiem šajā lietā jāņem divi valrieksti.
1. Paņem 2 valriekstus un, noturot tos plaukstā, izdara ar tiem apļveida kustības.
2. Riekstu ieliek plaukstā mazā pirkstiņa pusē, uzliek otru roku, viegli piespiež un apļo 3 minūtes.
3. Viegli masē mazā pirkstiņa augšējo falangu un pašu pirksta galu.
Lai nebūtu neirozes
Ilgstoša psihiska slodze liek strādāt tikai vienam simpātiskajam nervam, bet tas izraisa pastāvīgu nogurumu muskuļos un visā organismā. Daudzi noteikti būs ievērojuši, ka ilgstoši savilkti muskuļi padara ķermeni kokainu. Nelaime tā, ka, ja šāds stāvoklis ilgi nepāriet, var attīstīties noturīga neiroze. Tāpēc jāiemācās noņemt spriedzi un nogurumu. Izdarīt to palīdz vingrojumi, kas novērš nervu nogurumu.
1. Sirds meridiāna punkti atrodas uz roku mazajiem pirkstiņiem, tāpēc ieteicams tos (īpaši pašus pirkstu galiņus) pamasēt sevišķi rūpīgi.
2. Rokas paceļ virs galvas, saāķē tās ar pirkstgaliem un pārmaiņus pastiepj uz vienu, tad otru pusi. Vienlaikus uz vienu, tad otru pusi noliec arī ķermeni.
Katrai roku pastiepšanai uz vienu pusi jāvelta 5 sekundes. Ķermeņa noliekšanos uz katru pusi izdara 3 reizes.
Vēl viens padoms: visi šie vingrojumi jāpilda regulāri. Tikai tad izdosies nemanot iemācīties kontrolēt savu iekšējo stāvokli un nostiprināt nervus.