Uzmanību! Ja ir šie simptomi, OBLIGĀTI jāizsauc ātrā palīdzība vai jāsteidz uz slimnīcu pašam

29-12-2019

Hronisks kolīts

Diemžēl šī slimība ne tikai slikti padodas ārstēšanai, nereti tā mēdz izprovocēt onkoloģiju. Tāpēc jāseko sava vēdera izejai: ja parādījušās asinis, nepieciešama hospitalizācija.

Zarnu infekcijas

Pēdējā laikā gastroenterologi atļauj ārstēties arī mājās. Bet, ja:

* ķermeņa temperatūra paceļas virs 40 grādiem, ir spēcīgas galvassāpes un murgi;

* ir nespēks, nomoka slāpes, āda kļuvusi sausa, acis un vaigi iekrituši;

* ir bieža vēdera izeja (vairāk nekā 5–6 reizes diennaktī), mainījusies izkārnījumu krāsa un konsistence (zaļgans vai ar asins piejaukumu, līdzīgs rīsu novārījumam), nezaudējot ne minūti, jāizsauc ātrā neatliekamā palīdzība.

Nieru un urīnpūšļa slimības

Visizplatītākās kaites ir pielonefrīts (nieru iekaisums, kas sākas ar nieru bļodiņu iekaisumu), cistīts (urīnpūšļa iekaisums) un akmeņi gan nierēs, gan urīnpūslī. No vienas puses, visas šīs kaites ar labiem panākumiem var ārstēt mājās, taču, ja tas nenotiek stingrā ārsta uzraudzībā, slimība var pāriet hroniskā formā. Tāpēc daudzi urologi pamatoti uzskata, ka pacienti ar akūtu pielonefrītu un cistītu jāārstē stacionārā. Ja urinācijas laikā urīnpūšļa apvidū parādījušās asas sāpes, arī jāārstējas slimnīcā.

Asinsvadu slimības

Visizplatītākā ir vēnu varikoze. Savukārt gados veciem cilvēkiem, kaislīgiem smēķētājiem un cukura diabēta slimniekiem cietējas ir arī artērijas, kā dēļ viņiem vienmēr salst kājas. Ātrā neatliekamā palīdzība jāizsauc, ja:

* kāja pēkšņi sākusi stipri sāpēt (sāpēm ir pulsējošs, raustošs raksturs);

* kāja kļuvusi bāla, sarkana vai zilgana:

* kāja ir notirpusi, kļuvusi kā nedzīva, to nevar pakustināt.

Starp citu, tas viss var liecināt arī par trombozi. Bet kas notiks pēc tam, ja trombs izrausies brīvībā un kopā ar asinām nonāks galvas smadzenēs – negribas pat pieminēt.

 

Lasīt tālāk: 1 2 3