Kāpēc līdz pusdienaslaikam, nevis agrāk? Tāpēc, ka ne visi mostas līdz ar rītausmu, ne visiem ir vienāds dzīvesritms. Un tas, protams, nav jāmaina, lai īstenotu šos trīs rituālus, kas noteikti padarīs dzīvi labāku.
1. Mazgā traukus katru rītu uzreiz pēc brokastīm.
Brokastis ir dienas svarīgākā ēdienreize, vai ne? Tagad brokastis izmanto arī pašdisciplīnas nostiprināšanai.
Pašdisciplīna ir dzīvē svarīga prasme, kuru vienkārši jāiemācās un jāpilnveido. Tā ir spēja ignorēt faktorus, kas novērš uzmanību, un darīt svarīgākas lietas. Tā ietver rīcību saskaņā ar to, ko tu zini, nevis to, ko izjūti konkrētā brīdī (iespējams, noguris, slinkuma pārņemts vai aizrāvies ar kaut ko citu). Un tas parasti prasa ziedot tiešu apmierinājumu un satraukumu tam, kas svarīgs dzīvē.
Tātad: pēc brokastīm vienkārši nomazgā traukus.
2. Izpildi vingrojumus ķermeņa un prāta trenēšanai (15 minūtes vai pat mazāk).
Vingrojumi ir pats vienkāršākais un ātrākais veids, kā mainīt dzīvi, ne tikai tāpēc, ka tie nostiprina ķermeni, bet arī tāpēc, ka nostiprina prātu. Tā ir patstāvīga darbība, kas prasa zināmu prāta un fizisku piepūli, kas veicina izaugsmi. Un tas gandrīz momentāni iedveš pozitīvu paškontroles sajūtu zemapziņas līmenī pat tad, ja citi apstākļi tavā dzīvē šobrīd, iespējams, ir haotiski.
Milzīgā pasaulē, kas bieži nav tavā kontrolē, vingrojumi var kļūt par tavu privāto telpu, kurā vari trenēties un atjaunot vadību pār savu pasauli. Tikai tu vari kustināt savu ķermeni. Tikai tu vari likt vienu kāju priekšā otrai.
Tikai tu pats izlem, cik tālu sev liksi iet.
Turklāt ikdienas vingrojumu rituāls vārda tiešā nozīmē maina smadzeņu iekšējo fizisko darbību.
3. Nostiprini klātbūtni ar meditācijas palīdzību (15 minūtes vai mazāk).
Te darbojas tas pats “palaišanas princips”, kuru mēs tikko izskatījām augstāk. Tomēr, ņemot vērā iepriekš teikto, rīta meditācijas rituāls iesācējiem nav vienkārši paveicams darbs. Vairāku pirmo meditācijas mēģinājumu laikā vairākums iesācēju, kā likums, nespēj nomierināt savu prātu. Šī iemesla dēļ daudzi vienu vai divas reizes mēģina meditēt un neredz tajā jēgu, jo tā momentā nesniedz kontroli pār sevi un pasauli. Bet ar praksi un treniņiem meditācija kļūst arvien iedarbīgāka.
Meditācija:
1. Noņem psiholoģisko stresu
2. Pastiprina apzināto klātesamību.
Kad ienesam atslābinātu klātesamību rīta stundās, nākamo soli speram piesardzīgāk – bez pretestības – pilnībā apzinoties un pieņemot gaidāmo spriedzi. Tādā apziņas stāvoklī ir vieglāk atrast labākos lēmumus un veselīgākos problēmu risināšanas ceļus.