Sēnīšslimības, ieauguši nagi. Kā novērst biežākās kāju problēmas

27-07-2018

kajas3


Ja kāju nagi kļuvuši dzeltenīgi, pirkststarpas niez, bet uz pēdapakšām parādījušies aizdomīgi sarkani punktiņi, tas nozīmē sēnīšslimību.

Visvienkāršākais un izplatītākais veids, kā to saķert, ir sveši apavi, kā arī sabiedriskās vietas, kur nākas pastaigāt basām kājām.

Taču absolūti visiem sēnīte nelīp. Par savu upuri tā parasti izvēlas cilvēkus ar novājinātu imunitāti, kā arī tos, kam ir sirds-asinsvadu kaites.

Kā novērst problēmu?
Ieteicama vizīte pie dermatologa. Mājas apstākļos kājas var ieziest ar krēmu, kas satur tējaskoka eļļu – dabisku antibiotiku, kura spēj apturēt infekcijas attīstību.

Kā sevi turpmāk pasargāt?

Pirmām kārtām kājām vienmēr jābūt tīrām, sausām un jāvalkā tikai savas čības. Jāizvairās valkāt apavus un zeķes, kurās pēdas neelpo, stipri svīst un tā rada ideālus apstākļus sēnīšslimību uzplaukumam.

Ieaudzis nags

Ja ir sajūta (īpaši, sperot soli), ka kājas īkšķa nagu kāds it kā savēris ar knaiblēm un cenšas izraut, tas liecina, ka nags sācis ieaugt pirksta mīkstajos audos.

Grūti pateikt, kāpēc tā notiek. Kādam cēlonis var būt iedzimts naga plāksnītes defekts, kura dēļ nags aug nevis taisni uz priekšu, bet gan uz leju vai sāniem.

Citam pie vainas var būt neērti apavi, kuros nags saliekts un turpinājis augt nepareizā virzienā. Bet reizēm šīs ciešanas sev cilvēks sagādā pats – ja nagi netiek laikus rūpīgi apgriezti, sajutuši brīvību, tie sāk augt pēc sava prāta.

Kā novērst problēmu?
Diemžēl nereti šādos gadījumos nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Ja nags vēl nav ieaudzis pārāk dziļi, var pamēģināt ieaugušo stūrīti atliekt ar manikīra šķērītēm un tūlīt pat nogriezt. Savainotā vieta noteikti jāapstrādā ar kādu antiseptiķi.

Kā sevi turpmāk pasargāt?
Ļoti vienkārši – regulāri, nevis no reizes līdz reizei apgriezt nagus. Pamanīt, ka nagam radusies tendence ieaugt, var vēl pirms kritiskā momenta iestāšanās.