Rokas un kājas var svīst no nerviem. Četras receptes tā novēršanai

31-01-2018

piparmetras2


Lai cik neticami tas izklausās, pastiprinātas roku un kāju svīšanas cēlonis var būt iedzimta nervu sistēmas patoloģija. Tāpēc jāvēršas ne tikai pret svīšanu, bet arī jāārstē nervu sistēma.

1. Ēdamkaroti žāvētu sasmalcinātu piparmētru aplej ar glāzi verdoša ūdens, 40 minūtes nostādina, tad izkāš un izdzer siltu pēc vakariņām. Pēc katrām 10 lietošanas dienām jāievēro 3 dienu pārtraukums.

2. Uz nakti jāizdzer glāze silta (līdz 40 °C) piena ar tējkaroti medus.

3. Regulāri (2–3 reizes nedēļā) veicama medus masāža. Karotīti medus uzsilda ūdens peldē, iemērc tajā pirkstu galus un ar uzsitieniem masē apkakles zonu (kaklu, plecus, muguru starp lāpstiņām), akurāti iebungājot medu ādā. Kad tas ir pārvērties blīvā pelēkā substancē, noskalo ar siltu ūdeni.

4. Pret pastiprināto svīšanu var izmantot formalīnu: 2 nedēļas ik vakaru 15–20 minūtes rokas un kājas aplaista ar vēsu ūdeni. Pēc tam tās sausi nosusina un pēdas un plaukstas ieziež ar aptiekā nopērkamo 3–5% formalīna šķīdumu. Ja formalīna smaka ir nepatīkama un kairina, var izmantot kartupeļu cieti: ar to no rīta un vakarā nopūderē iepriekš vēsā ūdenī rūpīgi noskalotās pēdas un delnas.

No pavasara līdz pat rudenim plaukstas un pēdapakšas ieteicams ierīvēt ar svaigām sasmalcinātām ceļteku lapām, bet ziemā sagatavot vanniņas: glāzi sasmalcinātu priežu zariņu ar visām skujām aplej ar 5 glāzēm verdoša ūdens, 10 minūtes karsē uz lēnas uguns, 40  minūtes nostādina slēgtā traukā, tad izkāš.