“Domā no rīta. Rīkojies pēcpusdienā. Ēd vakarā. Guli naktī” – šādus viedus vārdus teicis slavenais angļu dzejnieks Viljams Bleiks. Nav noslēpums, ka pasaules dižākie prāti jebkurā jomā pieturas pie stingra dienas režīma. Jo dienas režīms ļauj mums paveikt pareizās lietas pareizajā laikā.
Domā no rīta
Kad mēs domājam par tiem, kas guvuši lielus panākumus savā laukā, mēs pārsteigti iesaucamies: “Viņiem ir tāds gribasspēks, ka viņi spēj nerimstoši strādāt!” Taču tā nav taisnība. Lieta ir tāda, ka izcili līderi ir iemācījušies, kā pārvaldīt savu gribasspēku.
Ikviens no mums (pat ģēniji) katru rītu pamostas ar zināmu gribasspēka devu. Tu vari iztēloties, ka tavs gribasspēks ir baterija. Katrs lēmums, ko tu pieņem, nav svarīgs, cik liels, nedaudz iztukšo tavu bateriju.
Vai esi kādreiz iedomājies, kāpēc Stīvs Džobss vienmēr valkāja melnus T-kreklus? Viņš vienkārši izslēdza no sava dienas režīma lēmuma pieņemšanu par to, ko ģērbt mugurā, lai varētu koncentrēt savu gribasspēku uz citām lietām.
Radīšana, domāšana un plānošana – tās visas ir aktivitātes, kas atkal un atkal prasa pieņemt lēmumus. Tās daļēji iztukšo mūsu gribasspēka bateriju. Tieši tāpēc visas šīs darbības jāveic no rīta, kad tev vēl ir spēks tās paveikt.
Saskaņā ar nesen veiktu pētījumu visi aptaujātie kompāniju vadītāji atzina, ka ir ražīgāki, ja sāk savu darba dienu agrāk. Rīta klusums, kamēr neviens tevi nav iztraucējis, ir labākais laiks, lai saplānotu savu dienu un izvirzītu uzdevumus, kas prasa visvairāk domu spēka.
Ja tu visu izdomā un izplāno no rīta, tad vari paveikt visus darbus pēcpusdienā. Šis laiks ir jāizmanto ierastiem dienas darbiem, par kuriem tu zini, ka tādā vai citādā veidā tos paveiksi.
Vai tava e-pasta kastīte ir pilna ar neizlasītām vēstulēm? Tu zini, ka šodien jebkurā gadījumā izlasīsi šos e-pastus. Tas ir vienkārši ieradums! Tādējādi tu vari arī atlikt šos darbus uz pēcpusdienu, kad tava enerģija ir zemāka un tavs gribasspēks sāk izsīkt.
Pēcpusdiena ir labākais laiks, lai “pārvaldītu” savus uzdevumus, nevis koncentrētos uz plašāku kopainu. Lai strādātu pie sistēmām, kas jau darbojas, tev nevajag visu gribasspēku, ko tu izmantoji no rīta. Turklāt no rīta tu jau esi saplānojis savu dienu. Lēmumi jau ir pieņemti – tev tie vienkārši jāīsteno.
Ēd vakarā
Daudzi cilvēki domā, ka brokastis ir svarīgākā dienas ēdienreize. Eksperti uzskata, ka šiem cilvēkiem nav taisnība. Patiesībā pusdienas var būt dienas svarīgākā ēdienreize. Protams, ka tu gribēsi kaut ko ieēst pirms pusdienām. Tev nepieciešams papildināt savas enerģijas rezerves visu dienu, taču pusdienas var palīdzēt tavam organismam funkcionēt labāk nekā jebkura cita ēdienreize.
Pirmkārt, pusdienas ir daļa no cilvēka laimes sajūtas. Sociālās attiecības arī ir svarīgas, un liela daļa no socializēšanās ir saistītas ar pusdienām. Turklāt pierādīts, ka ģimenēm, kas regulāri ēd pusdienas kopā, ir laimīgāki, veselīgāki un drošāki bērni. Tātad – mēs zinām, ka pusdienas ir svarīgas mūsu laimei, bet vai tās ir nozīmīgas arī mūsu veselībai? Pilnīgi noteikti.
Pēc garīgās veselības speciālistu atzinuma, pusdienas palīdz nodrošināt veselīgu miegu. Lai labi izgulētos, mums ķermeņa funkcionēšanai nepieciešama pastāvīga glikozes piegāde. Ja mēs neēdam veselīgu pārtiku, organismam jāizmanto glikozes rezerves, kas var izraisīt pamošanos un grūtības no jauna iemigt.
Guli naktī
Miegs ir tik svarīgs tāpēc, ka gulēšanas laikā mūsu organisms veic nozīmīgas atjaunošanās funkcijas. Mēs visi zinām sajūtu, kad pamostamies spirgti un gatavi sākt jaunu dienu. Mēs arī pazīstam nepatīkamās izjūtas, ja neesam labi izgulējušies. Tas ir tāpēc, ka gulēšanas laikā organisms ir veicis tikai reģeneratīvas funkcijas.
Ķermenim nepieciešams miegs, lai atjaunotu bojātās šūnas, stiprinātu imūnsistēmu, atpūstos no dienas darbiem, atjaunotu sirds un asinsvadu sistēmu.
Un vissvarīgākais – miegs atjauno tavu lēmumu pieņemšanas spēju, kas zināma arī kā gribasspēks. Labs miegs nozīmē, ka tu lieliski tiksi galā ar saviem darbiem nākamajā dienā, kamēr slikta miega dēļ produktivitāte būs zema.
Avots: “lifehack.org”