Patoloģisks melis: kā atpazīt, lai neiepītos smagās attiecībās? + Vēl pieci padomi

07-04-2024

Ilustrācija – Pixabay

Ja laikus nesapratīsiet, ka jūsu partneris ir patoloģisks melis, tas var radīt smagas sekas uz visu atlikušo dzīvi.

Cilvēki, kas ir iegrimuši jaunās mīlestības aizraujošajā jūrā, bieži vien atmet jebkādas šaubas par partneri.

Piesardzības un kritiskās domāšanas zudums šādā situācijā ir saprotams, taču tam var būt smagas tālejošas sekas, ja galu galā laulāto dzīvi sāksiet ar patoloģisku meli, kurš nav tas, par ko sevi uzdod.

Resurss Huffpost iesaka mīlētājiem uz brīdi noņemt rozā brilles un paskatīties, vai viņu jaunā partnera uzvedībā nav vērojamas piecas klasiskās patoloģiskā meliķa pazīmes.




Lūk, šīs piecas patoloģiska meļa pazīmes!

Attiecības atgādina romantisku pasaku. Patoloģiskie krāpnieki bieži vien ķeras pie sava upura “bombardēšanas” ar intensīvām simpātiju izpausmēm – pastāvīgiem komplimentiem, bagātīgām dāvanām, neplānotiem romantiskiem randiņiem un pārāk agriem solījumiem.

Neticami fakti, kurus nav iespējams pārbaudīt. Patoloģiskajiem meļiem gandrīz vienmēr ir apbrīnojams CV un ģimenes vēsture: viņi ne tikai studējuši universitātē – viņi mācījušies pasaulē prestižākajā Jeila universitātē.

Viņu vecāki ir ne tikai bagāti, bet arī nodibinājuši ģimenes fondu, kas nodarbojas ar filantropiju. Tikai šeit ir problēma: nevienam no šiem neticamajiem faktiem nav nekāda apstiprinājuma.




Kad atceraties, ko stāstīja partneris, jūs sāk pārņemt šaubas. Jums nav nekāda pamatota iemesla neuzticēties partnera vārdiem vai rīcībai, bet zemapziņā pastāvīgi “sēž” diskomforts – it kā kaut kas nav kārtībā. To var saukt par intuīciju: kad jūs nespējat pamatoti atrast neatbilstības, bet jau esat pamanījuši dīvainus momentus.

Partneris kļūst ļoti dusmīgs par vismazākajām jūsu šaubām par viņa vārdiem. Patoloģiskie meļi mēdz dzīvot pašu radītā fantāziju pasaulē.

Viņu izdomātie stāsti tiek uztverti kā realitāte, tāpēc, kad jūs viņiem norādāt uz meliem, jūs sagraujat viņu pasauli un pašapziņu. Tas viņiem ir sāpīgi, tāpēc meli reaģē agresīvi, enerģiski noliedzot jebkādas neatbilstības un novelkot vainu uz jums.



Partneris nekad neatvainojas par savām kļūdām, viņam nerūp jūsu garīgās ciešanas. Ja jūs skaidri norādāt, ka partnera vārdi vai rīcība jums sagādā emocionālas sāpes, patoloģiskais melis vienmēr reaģē bezkaislīgi: viņš neatzīst savu vainu un parasti ignorē jūsu emocionālo reakciju.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Labāk saldi meli… Četras horoskopa zīmes, kas necieš rūgtu patiesību

Atpazīt radniecīgu dvēseli ir viegli. Kas tad traucē?

Attiecībās ar manipulatoru. Kā noteikt, vai mīļotais cilvēks ir narciss?

Krīze attiecībās? Četri gadījumi, kad vērts doties uz pāru terapiju

Trīs sāpīgas patiesības, kas ļauj atlaist nelaimīgu mīlestību