Nemet ārā olu čaumalas, uztaisi “Raganas asaras”!

07-03-2019
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Beļģu naturopāti nākuši pie atziņas, ka ārstēšanās ar olu čaumalām ir pats labākais un lētākais veids.

Sievietēm tās jāsāk lietot vismaz trīs gadus pirms klimaktērija, bet vīriešiem profilaksei ieteicams sākt pēc 45 gadu vecuma.

Olu čaumalu pulveri lieto gandrīz nepārtraukti visu gadu, izņemot vasaras mēnešus. Čaumalu pulverim vēlams uzdzert citrusaugļu sulu, dzērveņu sulas dzērienu, ābolu sulu, kefīru. Labākais laiks, kad šo procedūru darīt, ir vakars pirms gulētiešanas, jo tieši naktī kalcijs uzsūcas visefektīvāk.

Beļģi izmanto vēl vienu uz olu čaumalu bāzes gatavotu līdzekli, kas teicami aizvieto kalcija preparātus un kuru tautā sauc par raganas asarām. Nosaukums radies, pamatojoties uz senu tautas ticējumu: uzskatīja, ja ragana nobauda tādu ēdienu, tā tūlīt sāk liet rūgtas asaras, un viņu ir viegli atpazīt.

Raganas asaras lieto kā piedevu salātiem, borščam, gaļas un zivju ēdieniem. To gatavo šādi: iepriekš nomazgātas čaumalas liek burkā, pārlej ar ābolu etiķi vai citrona sulu tā, lai šķidrums pārsegtu čaumalas, un 8–12 stundas ļauj tam mierīgi pastāvēt. Čaumalas pilnībā neizšķīst, taču tajās esošais kalcijs pārceļo skābes šķīdumā. Lietošanai nolej nepieciešamo daudzumu, pievieno svaigus saspaidītus ķiplokus, samaisa un piejauc ēdienam.

Osteoporozes profilaksei ieteicama zivju eļļa – 2–3 kapsulas dienā (izņemot vasaras periodu).
Kalcija uzsūkšanos veicina jods, fosfors un D vitamīns. To profilakstiskā lietošana kopā ar kalciju jāsāk jau 25–30 gadu vecumā.