Daudzi telpaugu cienītāji bieži pieļauj kļūdas, kopjot savus istabas augus. Īpaši tas attiecas uz mēslošanu, ar ko daudzi rudenī un ziemā ļoti pārspīlē. Viņi pat nenojauš, ka miera laikā no barošanas jāatturas – tā aukstajā gadalaikā rada drīzāk kaitējumu nekā labumu.
Šis noteikums neattiecas uz visiem augiem. Daži no tiem rudens un ziemas periodā tikai sāk ziedēt. Paskatīsimies, kādus zaļos mīluļus šajā laikā nedrīkst mēslot. Ticiet man, pavasarī tie būs pateicīgi!
Kādus istabas augus aizliegts mēslot miera periodā
Bendžamina fikuss
Fiksusi ļoti labi jūtas istabas apstākļos. Daudzi tos izvēlas tieši vienkāršās kopšanas dēļ. Lai pastāvīgi iepriecinātu saimnieku ar skaistām lapām, ziemas laikā fikuss cenšas uzkrāt pēc iespējas vairāk spēka. Tas pilnībā aptur augšanu, kas var nobiedēt īpašnieku. Bet barošana (īpaši slāpekļa) tikai traucē mieru.
Begonija
Ja vēlaties, lai vasarā jūsu palodzi rotā košas begonijas, ļaujiet tām atpūsties. Tas ir siltumu mīlošs tropu augs. Pārdzīvot bargu ziemu palīdz tā saucamais miega periods, kas begonijai sākas jau no septembra. Tāpēc no rudens sākuma piebarošanu apturiet.
Difenbahija
Lielas, zaļas lapas ar gaišām dzīslām kļūs par jebkuras telpas rotājumu. Bet nepieļaujiet nepareizu kopšanas režīmu. Difenbahija ļoti mīl regulāru mēslošanu. Tiesa, tikai pavasara un vasaras periodā. Un ar rudens atnākšanu augs dodas pelnītā atpūtā.
Dracēna
Dažas istabas palmas pat ziemā palīdzēs radīt tropu ilūziju. Bet atcerieties, ka dracēna nākusi no siltām zemēm. Pat ja jūs pēc ieraduma turpināsiet mēslot augus rudenī un ziemā, tā tik un tā nespēs izmantot atbilstošas lietderīgas vielas.
Parastā efeja
Šis dekoratīvais augs no pavasara līdz rudenim aktīvi attīstās. Šajā laikā tas ir jābaro 2 –3 reizes mēnesī. Un jau rudens pusē efejas aizmieg. Visi mēģinājumi atsākt tās augšanu var beigties slikti. Auns vienkārši nometīs lapas.
Kardamons
Uz palodzes var audzēt ne tikai ziedus, bet arī garšvielas. Ja esat iegādājies mājas kardamonu, tas pareizi jākopj, lai priecētu ar košām lapām. Viens no pamatpunktiem ir pareizs mēslojums. Pārmērīga barošana to ietekmēs negatīvi. Augi var saslimt un iet bojā.
Augi, tāpat kā cilvēki, ir ļoti dažādi. Un kas ir labi vieniem, var būt postoši citiem. Lai jūsu mīluļi justos labi, nodrošiniet visus nepieciešamos apstākļus. Un neaizmirstiet laikus aplaistīt.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Kaimiņiene atklāj pasakainu līdzekli orhideju mēslošanai. Pagatavo arī tu!
Naudas koks – apbrīnojams istabas augs, kas palīdz pret daudzām kaitēm
Istabas laims: smaržīgi zied un dod veselīgus augļus!