Uzskata, ka jau 20–25 gadu vecumā, kad cilvēka organisms pārstāj augt, sākas tā novecošanās process, kas rada visu iekšējo orgānu un sistēmu darbības pavājināšanos.
Orgāni un sistēmas strādā, taču pakāpeniski ar saviem pienākumiem tiek galā arvien grūtāk. Rezultātā organismā uzkrājas dažādi dzīvības procesu pārpalikumi, kas ar laiku noved pie dažādu kaišu attīstības. Bet jebkura slimība, kā zināms, novājina fizisko un intelektuālo spēku, saīsina mūžu, ne uz to labāko pusi maina izskatu un neļauj baudīt dzīvi pilnībā. Lai nenovestu sevi līdz tādam stāvoklim, organisms regulāri jātīra.
Izšķir sešas organisma piesārņotības pakāpes, un katru no tām raksturo noteiktas pazīmes.
Pirmā pakāpe – ātrs nogurums, nespēks, pagaidām vēl samērā retas galvassāpes, apātija.
Otrā pakāpe – biežas galvassāpes, lauzošas sajūtas locītavās, pastiprināta uzbudinātība.
Trešā pakāpe – izsitumi uz ādas, psoriāze, pigmentācijas plankumi, tālredzība (vecuma redze).
Ceturtā pakāpe – viss iepriekš minētais plus locītavu slimības, biežas saaukstēšanās kaites, parodontoze, aplikums uz mēles, sasprēgājusi āda, “mušiņas” vai plankumi acu priekšā, sēnīšslimības.
Piektā pakāpe – tromboflebīts, cukura diabēts, žults izvadceļu diskinēze, nierakmeņi, kuņģa-zarnu trakta slimības, infarkts, asinsslimības, artrīti, artrozes, hemoroīdi, osteohondroze.
Sestā pakāpe – dažādi jaunveidojumi (fibroma, cista, mioma, adenoma, mastopātija, kārpas uz ķermeņa), resnās zarnas polipoze, gļotas.
Ja šīs pazīmes eksistē, laiks pievērsties organisma tīrīšanai.
Ir daudz dažādu metožu, kā to darīt. Ieteicams sākt ar vienkāršāko – regulāri 1–2 reizes nedēļā sarīkot sev atslodzes dienas. Arī tās var būt dažādas, proti, tā sauktās sulu, dārzeņu, augļu, rīsu vai piena dienas. Tas nozīmē, ka šajā dienā uzturā jālieto vienīgi izvēlētie produkti un nekas cits.
Piemēram, nolemjot sarīkot dārzeņu atslodzes dienu, ēst var tikai ēdienus, kas gatavoti no bietēm, ziedkāpostiem, brokoļiem, burkāniem, puraviem, tomātiem un citiem dārzeņiem un zaļumiem. Daļu no tiem var lietot svaigā, daļu – vārītā vai sautētā veidā. Vislabāk dārzeņus gatavot tvaika katlā, dārzeņu buljonā vai, sliktākā gadījumā, apcept bez taukvielām uz piemērota pārklājuma pannas. Dārzeņu salātus var apslacīt ar citrona sulu vai pavisam nedaudz augu eļļas.
Atbrīvoties no sārņiem palīdz arī vēdera dobuma masāža. Abu roku plaukstas uzliek vēderam un masē apļveida kustībām apkārt nabai vispirms pulksteņa radītāja, tad pretējā virzienā. Ieteicamāk masāžu veikt no rīta pēc pamošanās, vēl gultā esot, taču to var darīt, arī uzturoties tualetē. Par ļaunu nenāks īslaicīga masāža vakarā pirms miega.
Jāņem vērā, ka masāžas laikā var parādīties sāpīgas vietas un pat uznākt slikta dūša. Šajā gadījumā masējošā iedarbība jāatslābina. Ar laiku, kad toksīni no organisma sāks izdalīties, sāpju sajūtas pāries.
Organisma attīrīšanu veicina šāds līdzeklis:
* 3 daļas medus aplej ar 1 daļu ūdens un vāra, nepārtraukti noputojot, līdz putas vairs neparādās. Pēc tam līdzīgās daļās ar ūdeni atšķaida vīna (ābolu, vīnogu vai citu) etiķi un lēnām pielej novārījumam, līdz skābums un saldums būs līdzsvarā. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3–4 reizes dienā.
Attīrīt organismu var arī ar tīruma kosas uzlējumu:
* ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi verdoša ūdens, silti ietin, nostādina pusstundu, tad izkāš un dzer pa 1/4 glāzes 4 reizes dienā pirms ēšanas.