Aplam domāt, ka uz masāžas seansiem vajadzētu doties vienīgi gada tumšajos mēnešos, kad gribas sagādāt ko patīkamu gan sev, gan savam ķermenim, vai arī tad, ja nepieciešams atbrīvot vai relaksēt kādu saspringušu muskuļu grupu.
Attīra ādu un aktivizē asinsriti
Kā uzskata ķermeņa un estētikas centra „Wellslim centrs” masiere Laima Baltruka, masāža ir vajadzīga jebkurā gadalaikā – ne velti ir tieši vasarai domātas masāžas. Vasarā lielākoties uzmanību pievērš masāžai ar pīlingu. Tas tālab, ka, pakļaujot ādu saules iedarbībai, tās virskārta nolobās un āda ātri kļūst sausa. Un tad it kā no attāluma šķiet labs iedegums, bet tuvumā āda pārklāta ar tādu kā baltu pūderi, kas ir vecās, atmirušās ādas šūnas.
Vasarā vienu reizi divās nedēļās jāveic masāža ar pīlingu. Tas ir daudz efektīvāk nekā vienkārši mājās uzlikt pīlingu, paberzēt ar to ādu un tad nomazgāt. Stundas laikā, kas atvēlēta šādai masāžai, ne tikai ādas virsmu atbrīvo no nevajadzīgās kārtas, bet vienlaikus masiera roku kustības, kas ir diezgan ātras, dinamiskas, aktīvas, spēcīgas, liek aktivizēties asinsritei un limfas attecei. Līdz ar to ne vien zem ādas esošais saistaudu slānītis, bet arī pati āda tiek daudz labāk apasiņota. Un ikviens uzreiz redz, ka ar šo procedūru viņš pats tiek it kā “uzpildīts”, savukārt viņa ķermenis – tonizēts. Pusaudzim tas varbūt nav tik svarīgi, bet tiem, kuriem pāri 20 un kas turklāt vasarā sauļojas, tas jau sāk kļūt aktuāli. Masāžas laikā ar pīlingu iespaidu pilnīgi visu ķermeni – arī plaukstas un pēdas, izņemot vienīgi galvu.
Pēc aktīvas sportošanas un dārza darbiem
Vasarā pēc aktīvajiem sporta periodiem, sacensībām vai dārza darbiem noderīga būs klasiskā masāža. Pīlinga vai relaksējošā masāža nemazina nogurumu, bet vienkārši mazliet atslābina prātu. Savukārt, ja veic klasisko ārstniecisko masāžu, kas iedarbojas uz zemādas muskuļiem, saistaudiem, proti, diezgan dziļi, tā gan atslābina, gan ārstē ķermeni un vienlaikus atbrīvo prātu, ja vien procedūras gaitā neuzsāk intensīvu sarunu ar masieri. Klasiskā masāža var būt plecu zonai, bet vislabākā ir muguras masāža.
Harmoniska un maiga
Vēl viena no vasarā ieteicamām ir tā sauktā wellness masāža.
Lai cilvēks justos laimīgs, viņam ir nepieciešami 40 glāsti dienā. Tieši wellness masāžas būtība ir caur labsajūtu un mieru sniegt skaistumu, veselību un spēku. Harmoniskās un maigās masāžas kustības dos garīgu un fizisku atpūtu saspringtiem un nogurušiem cilvēkiem, savukārt laimīgajiem kalpos kā salds eliksīrs, kas paspilgtinās jau esošo prieku par dzīvi.
Wellness masāža nav ne aktīva, ne agresīva, ne dinamiska, tāpat tā nav arī tonizējoša. Masāžā bagātīgi izmanto eļļu vai putotu ķermeņa masku, līdz ar to notiek pietiekama ādas pabarošana. Arī ar šo procedūru iedarbojas uz visu ķermeni, pēdas un plaukstas ieskaitot.
Ja pielieto atbilstošus kosmētiskos līdzekļus, ir iespēja ieslīgt svaigas rīta rasas (mežrozītes, zemenes, mellenes, avenes) vai alpu augu (kliņģerītes, āboliņš, timiāns) aromātu burvībā.
Masāžu veic uz Venus gultas – daudzfunkcionāla procedūru galda, kas ir īpaši veidots, lai sniegtu ērtu un pareizu klienta auguma novietojumu dažādu skaistumkopšanas, relaksācijas un veselību veicinošu procedūru laikā. Venus gultas priekšrocības: tā izgatavota no speciāla materiāla, kurš tādējādi nodrošina termoterapijas efektu (siltumterapiju), turklāt iespējams izmantot krāsu jeb hromoterapiju, kura vienā vai vairākās krāsās vienlaicīgi vai secīgi izgaismo siltos ūdens spilvenus.
Izmantojot siltumu kopā ar īpašo šķidruma tehnoloģiju, Venus gulta ļauj masēt klienta ķermeni, tam nepieskaroties, sasniedzot punktus, kurus ar rokām masāžas veicējs nespēj skart. Ar ūdeni pildītie spilveni ļauj pilnīgi atslābināties, it kā ieņemt bezsvara stāvokli. Principā wellness masāža ir relaksējoša, turklāt papildus bagātīgi mitrina un kopj ādu.
Tāpat vasarā var veikt arī citas masāžas, piemēram, šokolādes.