Paaugstināta ķermeņa temperatūra parasti ir signāls, ka organismā nokļuvis vīruss vai kāda bakteriāla infekcija. Nereti paaugstinātas temperatūras pavadoņi ir galvas un muskuļu sāpes.
* Augstu temperatūru var nosist arī bez aspirīna, izmantojot sen zināmo homeopātisko līdzekli beladonnu. Tā veicina pašregulācijas mehānisma ieslēgšanos un palīdz organismam pašam tikt galā ar slimību. Taču steigties nevajag. Vispirms jānodrošina sev miers, diena jānogaida, bet uz nakti var iedzer beladonnu.
Ja tas nepalīdz, turpmākās 3 stundas (ik pēc stundas) var iedzert vēl pa devai.
Beladonnas granulas jāglabā tālāk no saules stariem, siltuma, mitruma un spēcīgiem aromātiem (piemēram, ēteriskajām eļļām). Ja līdzeklis nav lietots ilgāk par mēnesi, vispirms granulas nedaudz jāsakrata, lai graudiņi aktivizētos.
Pret saaukstēšanos un kakla sāpēm
* Ņem pa pusglāzei ābolu etiķi un medu un rūpīgi samaisa. Lieto pa tējkarotei 3 reizes dienā, kolīdz parādījušās saaukstēšanās pirmās pazīmes.
Pret saaukstēšanos, kakla slimībām, iesnām
* Lieto rozīņu uzlējumu ar sīpolu sulu. 100 g rozīņu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10 minūtes nostādina, tad nokāš, lieko mitrumu izspiež un iemaisa šķidrumā ēdamkaroti sīpolu sulas. Dzer pa pusglāzei 3 reizes dienā.
Pret klepu, bronhītu
* Pirms gulētiešanas 30 g rozīņu aplej ar aukstu vārītu ūdeni, 45 minūtes nostādina un apēd, uzdzerot karstu pienu.
Atklepošanu veicinošs un pretklepus līdzeklis
* 100 g rozīņu aplej ar glāzi ūdens, 10 minūtes vāra, nedaudz atdzesē un lieto pa 1/3 vai 1/2 glāzes 3–4 reizes dienā.
Pret kakla sāpēm
Visiem, kas cieš no hroniska laringīta vai faringīta, sausuma sajūtas kaklā un aizsmakuma, lieti noderēs šādas receptes.
* Ēdamkaroti meža zemeņu vai aveņu (var lietot arī saldētas ogas) aplej ar glāzi verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš. Lieto kakla skalošanai 2–3 reizes dienā.
* Paprāvu vārītu bieti sarīvē uz smalkās rīves, iegūto masu izspiež caur marli, sulu sadala 3 vienādās daļās un skalo kaklu 2–3 reizes dienā pēc ēšanas.
Pret angīnu
* Kaklam pieliek svaigas galviņkāpostu lapas un apsien ar vilnas lakatu vai šalli. Lapas maina ik pēc 2 stundām, līdz akūtais iekaisuma process beidzies.
* Ļoti efektīvs līdzeklis pret angīnu ir egļu sveķi – tie jāpakošļā vairākas reizes dienā.
Pret plaušu karsoni, saaukstēšanos un bronhītu
* Ķiploku smalki saberž ar sāli, pievieno dzīvnieku izcelsmes taukus (cūku iekštaukus, var arī speķi vai sviestu). Uz 100 g tauku ņem 5–8 ķiploka daiviņas un nedaudz sāls. Lieto iekšķīgi karstu pa 1–2 tējkarotēm 1–3 reizes dienā. Ar ķiploka eļļu var ierīvēt krūtis, to var izmantot arī kompresēm.