Kā kopt orhideju pēc noziedēšanas. + Vēl pieci padomi orhideju audzēšanai

07-02-2025

Ievērojot šos vienkāršos padomus, jūsu orhidejām būs vieglāk atgūties pēc ziedēšanas un priecēt jūs ar ziediem vēl daudzus gadus.

Orhidejas joprojām ir daudzu iecienītas to graciozā skaistuma un ilgmūžīgā ziedējuma dēļ. Taču, kad ziedi nokrīt, kļūst svarīgi rūpēties par augu, lai nodrošinātu, ka tas turpina plaukt.

Lūk, seši padomi no Džastina Kondrāta, Smitsona orhideju dārza galvenā dārznieka, lai palīdzētu jūsu orhidejām atkal uzziedēt.




1. Orhideju pārstādīšana

Pēc tam, kad ziedēšana ir beigusies, jūsu orhideju vajadzētu pārstādīt, īpaši, ja tā ir no veikala, podiņā ar sfagnu sūnām. Sūnas satur pārāk daudz mitruma, kas var izraisīt sakņu puvi.

Pārstādiet orhideju speciālā orhideju podiņā ar rupju substrātu, kas nodrošinās labāku drenāžu.

Auga apgriešana

Apgrieziet dzeltenās vai bojātās lapas, atstājot zaļās lapas, kas nodrošina fotosintēzi. Ir divas iespējas, kā apgriezt zieda stublāju.

Pilnīga apgriešana: nogrieziet stublāju līdz pat pamatnei, lai augs tērētu enerģiju, veidojot jaunu kociņu.

Daļēja apgriešana: atstājiet 2-3 mezglus zem zemākā zieda, lai palielinātu iespējamību, ka pēc 8-12 nedēļām stublājs atkal uzziedēs.



Pareiza mēslošana

Orhidejām ir nepieciešama mēslošana intensīvas augšanas periodos. Izmantojiet orhideju mēslojumu, kas atšķaidīts līdz 25 % no ieteicamās koncentrācijas. No marta līdz oktobrim augu barojiet ik pēc divām nedēļām.

Atturieties no mēslošanas ziemā, lai izvairītos no sakņu bojājumiem. Lai stimulētu hlorofila veidošanos, apsmidziniet lapas ar Epsomas sāls šķīdumu (2 ēdamkarotes uz 1 galonu ūdens).




Laistīšanas kontrole

Nodrošiniet regulāru laistīšanu, bet nepārlaistiet augu. Laistiet ik pēc 7-10 dienām orhidejām, kas augušas mizā, vai retāk – orhidejām, kas augušas sūnās. Laistīšanas nepieciešamību nosakiet pēc substrāta sausuma: ja tas ir sauss uz tausti, ir laiks laistīt.

Izvairieties no ledus gabaliņu izmantošanas, jo tie var bojāt saknes. Izmantojiet istabas temperatūras ūdeni un laistiet, līdz ūdens izplūst no drenāžas caurumiem.

Optimāls apgaismojums

Orhidejām nepieciešama spilgta, bet netieša gaisma. Novietojiet augu pie austrumu, dienvidu vai rietumu loga.

Pārbaudiet lapas:

– tumši zaļas lapas nozīmē nepietiekamu apgaismojumu;
– sarkana nokrāsa norāda uz pārmērīgu apgaismojumu;
– ideāla krāsa ir dzeltenzaļa vai olīvu.

Labvēlīgu apstākļu nodrošināšana

Orhidejām labi klājas, ja temperatūra ir no 21 līdz 32°C (70-90°F). Izvairieties no caurvēja un pārmērīga karstuma, lai uzturētu komfortablu vidi.

Ievērojot šīs vienkāršās vadlīnijas, jūs palīdzēsiet savai orhidejām atgūties pēc ziedēšanas un turpināt priecēt ar krāsām daudzus gadus.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Orhidejas būs krāšņas un veselīgas: pieci aprūpes padomi iesācējiem

Orhideja noteikti uzziedēs vēlreiz! Labākie līdzekļi kaprīzā auga mēslošanai

Kā glābt orhideju ar ķiploka palīdzību? Labākie triki falenopšu kopšanai

Kā kopt orhideju rudenī un ziemā? Pieci galvenie noteikumi

Kā orhidejas pavairot mājas apstākļos. Trīs pārbaudītas metodes!