Pirms daudziem gadiem man visas palodzes rotāja podiņi ar Āfrikas vijolītēm. Nelielie augi ar dažādu krāsu ziediņiem izskatījās tik jauki! Diemžēl ilgi tas neturpinājās, jo nedēļas laikā augi aizgāja bojā. Bet tagad es zinu, ka vijolītes iespējams izglābt, tāpēc padalīšos zināšanās arī ar jums.
Izrādās, “nobendēt” šo maigo augu var ļoti vienkārši, ja nepievērsīsi tam pietiekami daudz uzmanības. Pastāstīšu, kam jāpievērš uzmanība, lai novērstu vijolītes bojāeju un operatīvi to glābtu.
Noļukušas lapas
Ja ievēroji, ka vijolītes lapas kļuvušas ļenganas, bez dzīvības, visticamāk, tā jāaplaista. Pārbaudi zemi podiņā: ja tā ir sausa, nekavējoties vajadzīgs mitrums. Bet, ja zeme jau ir mitra, tātad pie vainas pārmērīga laistīšana. Saknes vienkārši nespēj uzņemt visu ūdeni no augsnes, tāpēc rodas puve. Jālaista retāk un jāpārvieto podiņš ar vijolīti vietā, kur tas varēs nedaudz apžūt.
Sausas lapas
Par vijolītes likstām visskaidrāk liecina apkaltušas lapas, kas sāk izbalēt un nokrist. Tā notiek, kad augs cenšas atdot lieko mitrumu lapām, cenšoties izglābties.
Visticamāk, tas vairs nav glābjams, bet var mēģināt. Jāregulē laistīšanas biežums.
Nomelnējis stumbrs
Ja pamanīji uz stumbra tumšus plankumus, tas nozīmē, ka augs inficējies ar sēnīti. Steidzami nepieciešama palīdzība! Izņem augu no podiņa un notīri zemi no saknēm.
Pārbaudi, cik labi lapas turas pie stumbra. Ja stingri, tīri stumbru ar nazi tik ilgi, kamēr viss melnums notīrīts. Pēc tam pārstādi vijolīti tīrā augsnē.
Izrādās, toreiz manas vijolītes nobeidza tieši sēnīte. Tādos gadījumos jārīkojas nekavējoties!
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Miera periods arī telpaugiem: kurus augus ziemā nevajag mēslot
Naudas koks, balzamīne, kamēlija. Telpaugi, kas iznīcina negatīvu enerģētiku mājās
Divreiz padomā, pirms iegādājies šo skaisto telpaugu – tas ir ļoti indīgs!
Nelej ārā kartupeļu ūdeni! Telpaugiem ļoti “garšo” ciete un cukurs!