Kā atbrīvoties no sūnām zālienā un uz flīzētiem celiņiem? Vienkārši līdzekļi

06-05-2023

Šie paņēmieni palīdzēs atbrīvoties no sūnām, netērējot daudz naudas.

Nav nekas neparasts, ka sūnas parādās uz bruģa flīzēm vai jauka zāliena. Sūnas ir grūti kontrolēt, tāpēc daudzi cilvēki cenšas ar tām sadzīvot un nemeklē atbildi uz jautājumu, kā iznīcināt sūnas. Tomēr nevajag izmist, patiesībā šis “kaitēklis” ir diezgan vienkārši iznīcināms.

Iesakām uzzināt, ko darīt, ja uz zemes gabala ir daudz sūnu. Jautājums par to, kā atbrīvoties no sūnām uz zāles, nesatrauc pieredzējušus dārzniekus. Aicinām uzzināt labākos padomus un trikus!

Kā atbrīvoties no sūnām uz bruģa plāksnēm

Pastāv tautas līdzekļi pret sūnām, par kuriem nav jātērē daudz naudas. Tie ir tikpat efektīvi kā metodes, ko visbiežāk cenšas reklamēt ķīmijas uzņēmumu īpašnieki.

Nav noslēpums, ka sūnas uz bruģa un flīzēm bojā kopējo izskatu. Tomēr ar to ir pilnīgi iespējams tikt galā. Lai to izdarītu, būs nepieciešamas vienkāršas smiltis.

Smiltis

Notīriet sūnas un centieties tās pēc iespējas vairāk izņemt no zemes un visām plaisām, kurās tās “izlaužas”. Pēc tam aizbērt ar smiltīm visas vietas, no kurām sūnas ir izaugušas. Tas novērsīs jaunu apaugumu parādīšanos un neļaus viltīgajām sūnām atkal bojāt flīzes vai bruģi.

Sāls un dzeramā soda

Daudzi dārzkopji, runājot par to, kā atbrīvoties no sūnām uz betona, iesaka arī pamēģināt pagatavot sāls un dzeramās sodas šķīdumu.

Sajauciet tos proporcijās viens pret vienu un pēc tam pārlejiet ar verdošu ūdeni. Nepieciešams nedaudz ūdens, lai šķīdums nebūtu pārāk biezs.

Apstrādā ar to visas sūnu skartās vietas. Rezultāts būs redzams pēc dažām dienām.



Kā atbrīvoties no sūnas zālienā

Zāliena sūnu apkarošanai varat izmantot vienu no diviem ātrajiem līdzekļiem. Izmēģiniet uzklāt dzelzs sulfātu uz sūnas zālienā. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešams:

– pagatavojiet 5% šķīdumu no 500 g vara sulfāta;

– atšķaidīet to 10 litros ūdens;

– izsmidziniet šķīdumu uz zemes, kur ir sūnas.

Paturiet prātā, ka vara sulfāts nogalinās ne tikai sūnas, bet arī visus augus. Augsni apstrādājiet tikai sausā laikā, kad nav karstuma.



Var palīdzēt arī dolomīta milti. Tā ir birstoša kristālu masa, ko var izmantot augsnes kvalitātes uzlabošanai. Uz sūnām dolomīts neiedarbojas uzreiz. Šī metode prasa pacietību un regularitāti. Tā jālieto katru gadu, un ir ieteicams pievienot aptuveni 500 gramus dolomīta miltu uz vienu kvadrātmetru zāliena. Tas jādara rudenī, pirms sniega un nokrišņiem.

LASIET ARĪ ŠOS PADOMUS!

Krese – skaisti ziedi un augs dārzs aizsardzībai pret kaitēkļiem

Divreiz lielāka gurķu raža: lieto šo mēslojumu ik pēc divām nedēļām!

Kāpēc nezied Āfrikas vijolīte? Vienkārši puķkopju padomi