Ja plāno ballīti, ņem vērā Mēness fāzes. Uzzini, kurās dienās lietotiem dzērieniem būs nejaukas sekas!

07-08-2018
Foto - Pixabay

Foto – Pixabay

Alkohola ietekme uz organismu mēdz būt atšķirīga: ir reizes, kad iedzerts pavairāk, taču nekādu nopietnu seku – cilvēks izguļas un ir svaigs kā gurķītis, bet reizēm jau pirmie 100 grami nogāž no kājām, bet nākamajā dienā paģiras, ka galvu vai pušu plēš.

Mediķi noskaidrojuši, ka šīs atšķirības atkarīgas no tā, cik ātri kuņģa sieniņas uzsūc alkoholu un cik aktīvas ir aknas, uz kurām gulstas pats smagākais darbs – alkohola pārstrāde un detoksikācija. Savukārt astrologi noteikuši un precizējuši saikni, kas pastāv starp spirtoto dzērienu kaitīgo iedarbību un Mēness fāzēm.

Trīs jaunā mēness dienās (jaunā mēness diena pēc kalendāra plus diena pirms un diena pēc) no alkohola lietošanas vēlams atteikties pilnībā. Organisma bioritmi šajā laikā ir viszemākie, un cilvēks nav pasargāts no saindēšanās: aknu aktivitāte ir būtiski pavājinājusies. Ja iedzeršana notiek šajā laikā, saindēšanās un smagas paģiras ir garantētas.

Nākamais bīstamais laiks ir pirmā ceturkšņa diena, kad vērojama nesaskaņotība kuņģa un aknu darbībā. Kuņģa sieniņas ātri uzsūc alkoholu, bet aknas vēl nav sasniegušas tā pārstrādāšanas optimālās spējas. Rezultātā asinīs ātri paaugstinās un ilgi turas bīstama alkohola koncentrācija. Cilvēks ātri apreibst, bet visu nākamo dienu staigā drūms kā lietusmākonis.

Trešā bīstamā fāze ir pilnmēness. Tas ir mūsu organisma bioloģiskās aktivitātes maksimālais pacēluma laiks. Spirtotie dzērieni ātri uzsūcas, taču tikpat ātri tiek pārstrādāti, un cilvēks vairs nejūt mēru. Jau bez iedzeršanas ļoti daudzi šajā laikā ir stipri vien nelīdzsvaroti, bet iedzēruši var pastrādāt daudz ko tādu, ko pēc tam nākas ilgi nožēlot. Tāpēc trīs pilnmēness dienas labāk pavadīt skaidrā prātā – kā mēdz teikt: kas sevi sargā, to arī Dievs sargā! Lai gan, no fizioloģiskās puses raugoties, iedzeršana šajā laikā norit samērā nesāpīgi.

Pēdējā kritiskā diena ir pēdējā ceturkšņa sākums. Šajā periodā iekšējie dzīvības spēki iet mazumā, kuņģa sieniņas aktīvi uzsūc alkoholu, toties aknu spējas alkoholu padarīt nekaitīgu būtiski samazinās. Rezultātā iedzeršana praktiski neizbēgami velk aiz sevis neizbēgamas paģiras.

Tātad, ja nākas rīkot svinības vai ballīti, kad galdā tiek celtas grādīgo dzērienu pudeles, ieteicamāk šo organismam kaitīgo pasākumu organizēt periodā no jauna mēness līdz pilnmēnesim, izslēdzot pirmā ceturkšņa dienu, vai arī tūlīt pēc pilnmēness – līdz pēdējā ceturkšņa iestāšanās dienai. Pēc tam, kad mēness būs iegājis pēdējā fāzē, no spirtoto dzērienu lietošanas labāk atteikties – līdz pat ceturtajai dienai pēc pilnmēness iestāšanās.