Īsziņas no bijušā: mīlestība vai manipulācija? Pieci padomi pašanalīzei

19-12-2023

Foto – Pixabay

Viens skatiens uz tālruni, un tu esi slazdā. “Kājas durvīs” efekts.

Šķiršanās var izraisīt dažādas emocijas, tostarp šaubas, bailes no zaudējuma un šaubas, vai tā bija “mana dzīves mīlestība”.

Pārdomas par iepriekšējām attiecībām var pavadīt zaudējuma sajūta un neskaidrība par nākotni. Taču, laikam ejot, dzīve sāk ritēt uz priekšu……

…un tad viņš atsūta virtuālu sveicienu. Tevi atkal pārplūst jūtas. Un tad, kad atnāc pie prāta, saproti, ka esi ietekmējies no tā, ko nevēlējies. Vai tiešām ir iespējams kontrolēt cilvēku no attāluma? Piemēram, ar SMS palīdzību? Kā tas darbojas un kādus jautājumus tev vajadzētu sev uzdot, lai neiestigtu vecajās, sen novecojušajās sajūtās?

Valentīna dienā viņš viņai teica: “Labdien!” Sākumā viņa par viņu daudz domāja, uztraucās par viņu. Galu galā vētra viņas dvēselē norima, un dzīve sāka sakārtoties. Pagāja pusotrs gads.

Pienāca pavasaris. Viņas dzimšanas diena. Gaidot viesus, saimniece bija aizņemta virtuvē. Viņa plānoja cept “Napoleonu”, lai viņi varētu ierasties. Un tad atskanēja telefona zvans. Tā bija īsziņa. “Vēl viens apsveikums,” viņa nodomāja, no plaukta izvelkot vaniļas maisiņu.

“Interesanti, no kā tas ir?” Būdama dabiski zinātkārs cilvēks, viņa atvēra ziņu un izlasīja: “Sveika, mana mīlestība! Priecīgus svētkus, saulīte!” Tas bija no viņa. No nezināma numura. Tāpēc viņa bez domāšanas atvēra īsziņu. Tiklīdz viņa saprata, no kā tas ir, viņu sekundes laikā pārņēma atmiņu un sajūtu vilnis…..

Viņa saprata. Glābšanas riņķis bija doma “mēs esam peldējuši – mēs zinām”, kas viņu maigi atgrieza realitātē. Noliekot telefonu nost, viņa pārgāja pie kūkas gatavošanas. Ar visiem spēkiem viņa sāka mīcīt mīklu kūkām. Pēdējo reizi, kad “bijušais” tik pēkšņi virtuāli “parādījās” pirms Jaunā gada, viņa uz dažām dienām izkrita no dzīves. Viņa nepārtraukti domāja par viņu, pat gribēja viņam piezvanīt un pajautāt: “Kā tev iet?” Viņa turpināja domāt par viņu.

Stop. Pietiek.

Pēc šīs pēdējās īsziņas viņa ierakstīja savā dienasgrāmatā.

“Kāpēc daži “bijušie” domā, ka viņiem ir morālas tiesības pārkāpt nesen mīlēto cilvēku mieru un suverenitāti? Kā viņiem neienāk prātā, ka šķiršanās nav viegla… Tas ir zaudējums, kas pilnībā jāapžēlo. Tas prasa laiku.

Sieviete, kas zaudējusi savu mīļoto, it kā apmulst, un ārējā pasaule viņai pārstāj eksistēt. Šajā savā “emocionālajā hibernācijā” viņa ir kā bez ādas, un jebkurš atgādinājums par iepriekšējām attiecībām izraisa nepanesamas sāpes kā no tūkstošiem adatu, kas ieurbjas neaizsargātā miesā.”

“Un viņš raksta īsziņas, apsveic svētkos. Un, pats galvenais, tu nezini, kā reaģēt: atbildēt vai nē. Galu galā, pat ja atbilde ir klusēšana, vieglāk vienalga nekļūst,” viņa domāja, izrullējot vēl vienu kūku.

Šādus secinājumus viņa izdarīja pati.

Ietekme ir smalka. Kurš gan nojautīs, ka jauks, šķietami nevainīgs apsveikums var iedarboties kā bumba, kas eksplodējot saraus mazos gabaliņos tavu juteklisko dabu, atstājot sauju pelnu gandrīz sadegušas personības vietā, kas gatava jaunai dzīvei un, iespējams, jaunām attiecībām.

Ietekme izpaužas kā uzmanības novēršana un ierobežošana vēlamajam saturam. Adresāts droši zina, ka ziņa sasniegs un tiks izlasīta. Un tas notiks negaidīti, kad cilvēks par to pat nedomā. Viens skatiens uz īsziņu, un jūs esat notverts. “Kājas durvīs” efekts.



Ietekme tiek realizēta, iepazīstinot ar tematu. Neaicinātais viesis uzbrūk ar patīkamu tekstu, kurā ietvertas deminutīvas un mīļas uzrunas, kā arī visdažādākie laba vēlējumi, kas trāpa mērķī (jo viņš zina, ko jūs vēlaties un uz ko tiecaties).

Ietekme tiek panākta, aizskarot “dvēseles stīgas” (nozīmīgus pārdzīvojumus). Viens vārds “man tevis pietrūkst” vai frāze “tev piemīt neparasts šarms” var iedarbināt ar “bijušo” saistītu atmiņu un jūtu uzkrāšanās procesu.

Viņa lasīja par citiem veidiem, kā ar jūtām var manipulēt attālināti. Viņa uzzināja, ka ne visus ietekmē šādi triki. Ir cilvēki, kuri ir dabiski noturīgi pret visa veida ietekmēm, un ir tādi, kuri savas dzīves laikā ir iemācījušies kā riekstu šķelt jebkuru slepenu ietekmi.



Psiholoģiski padomi

Jautājumu izlase, kas strukturē domāšanu un koriģē sajūtas.

1. Analīze

Kādas domas un sajūtas rodas, kad es izlasu īsziņu no “bijušā”?

Kā mainīsies manas domas (un sajūtas), ja es atbildēšu (vai neatbildēšu)? Kādas sajūtas man bija, kad viņš mani apsveica pēdējo reizi?

2. Konstruktīva kritika, kas pamatota ar faktiem un pretargumentiem

Kādi bija jūsu šķiršanās iemesli? Kas man viņā nepatika (viņa trūkumi)?

Tehnika “Jā, bet…”

3. Enerģijas mobilizācija un relaksācija.

E. Jakobsona un citu autoru progresīvās muskuļu relaksācijas tehnika.

Uzmanības novirzīšana uz patīkamām atmiņām (kas nav saistītas ar “bijušo”) utt.

4. Nākotnes plānošana

Kas man dzīvē ir vērtīgs? Pēc kā es tiecos? Ko es vēlos sasniegt?

Kādi ir mani tuvākās nākotnes un vispārējās dzīves plāni? Kāpēc šis cilvēks neiekļaujas manos plānos?

5. Dienas frāze

Kā es varu pārformulēt savu ierasto domu par “bijušo”, lai neizjustu negatīvas emocijas un “neiestigtu” pagātnē? Kā es sevi uzslavēšu, ja spēju atrast piemērotu, pacilājošu frāzi?

Pēdējais punkts bija tas, par kuru viņa domāja visilgāk. Tad viņa paņēma koši dzeltenu zīmodziņu un uz tā ar sarkanu marķieri uzrakstīja: “Es apzināti pārtraucu šīs attiecības. Es esmu gudriniece.”

Sagatavots pēc Cluber.com.ua

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Krīze attiecībās? Četri gadījumi, kad vērts doties uz pāru terapiju

Seši laulības posmi + apmierinātības tests. Kā glābt attiecības, kas sašķobās katrā no tiem?

Attiecībās ar manipulatoru. Kā noteikt, vai mīļotais cilvēks ir narciss?

Tuvi cilvēki. Trīs zelta likumi laimīgām attiecībām ar ģimeni un draugiem

Septiņas karmiskās saiknes pazīmes attiecībās. Un tas nav nekas rožains!