Gribi nākamgad burvīgu dārzu? Sāc plānošanu rudenī, pārdomājot šos ieteikumus!

15-09-2023

Foto – Pixabay

Piemājas dārza uzturēšana var būt gan aizraujoša, gan ieguldījumus prasoša.

Lai vieglāk uzturētu piemājas dārzu, ņemiet vērā šos padomus!

1. Izvēlieties pareizos augus. Izmantojiet vietējiem apstākļiem pielāgotus un izturīgus augus, kas atbilst jūsu reģiona klimatiskajiem apstākļiem. Tas samazinās nepieciešamo aprūpi.

2. Dizainējiet dārzu ar domu par uzturēšanu. Izvēlieties vienkāršus un izturīgus dizaina elementus, kas nav pārāk prasīgi uzturēšanai. Izmantojiet viegli kopjamas formas un apstrādes materiālus.

3. Mulčēšana. Klājiet augsni ar mulču, piemēram, mizu, skaidām vai cita veida segumu. Tas palīdzēs saglabāt mitrumu, kavēt nevēlamu augu augšanu un uzlabot augsnes struktūru.

4. Sistemātiska laistīšana. Iestatiet regulāru laistīšanas grafiku, lai nodrošinātu, ka augi saņem pietiekami daudz mitruma. Izmantojiet uzkrājošu laistīšanu, lai novērstu ūdens pārmērību.

5. Augu grupēšana. Novietojiet līdzīgas vajadzības un saules gaismas prasības pieaugušo augu grupās. Tas padara laistīšanu un kopšanu efektīvāku.

6. Regulāra lapu un lieko zaru aizvākšana. Tad, kad nepieciešams, nogrieziet augus, lai uzturētu to formu un nodrošinātu gaisa un saules piekļuvi visām daļām.

7. Dzīvžogu vai ierobežojošu augu izmantošana. Izmantojot dzīvžogus vai citus augus kā ierobežojumus, var ierobežot nevēlamu augu izplatīšanos un vienlaikus radīt vizuālu piesaisti.

8. Apkārtne un augsnes kvalitāte. Nodrošiniet, lai apkārtne būtu tīra no atkritumiem un nesakoptiem augiem, kas var veicināt kaitēkļu un slimību izplatīšanos. Rūpējieties par augsnes kvalitāti, izmantojot mēslojumus un pareizu augšanas vidi.

9. Dabiskas ekosistēmas. Veidojiet mazākas, dabā iekļautas ekosistēmas, piemēram, dzīvojotilpes vai mākslīgos dīķus. Tās var palīdzēt uzturēt bioloģisko līdzsvaru un samazināt nepieciešamo kopšanu.

10. Atbilstoši izmantojiet tehnoloģiju. Izmantojiet automatizētus laistīšanas sistēmas vai citus tehnoloģiskus risinājumus, lai samazinātu laistīšanas un kopšanas laiku.

11. Regulāra uzraudzība. Regulāri pārbaudiet dārzu, lai novērstu slimības, kaitēkļus un citas problēmas pirms tās izplatās.



LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā izveidot ideālu māju un dārzu četru personu ģimenei

Dārzs uz balkona – ieteikumi, kā to izveidot

Kā iemācīt kaķim, ka dārza dobes nav viņa tualete?

Koša un harmoniska puķu dobe pie mājas. Desmit idejas

Kas darāms dārzā septembrī pēc Mēness kalendāra?