Deviņi vienkārši pašmasāžas soļi, kas noteikti jāveic katru rītu!

24-09-2018

sieviete_staipas


Katrā cilvēkā ir ielikts kolosāls pašatveseļošanās spēks, par kura esamību mēs diemžēl vēl ļoti maz ko zinām. Ļoti bieži šis spēks mēdz būt nobloķēts, tāpēc vajag tam palīdzēt sevi izpaust, palīdzēt visam organismam vairot pretošanās spējas slimībām. Kā to izdarīt – to atklāj Tibetas dziednieki un ārsti.

Jau pēc pirmajām nodarbībām ar tibetiešu masāžu cilvēks sāk sajust rosinošus un radošus procesus organismā: viņam uzlabojas garastāvoklis un miegs, nostiprinās nervu sistēma.
Visu kompleksu vēlamāk veikt ar aizvērtām acīm, taču, pirms to sākt, ir kārtīgi jāsarīvē delnas, līdz tās kļūst siltas.

1. No rīta, vēl guļot gultā, jāpamasē ausis: īkšķus aizliek aiz ausīm, rādītājpirkstus – uz auss gliemežnīcu, pārējos pirkstus jācenšas atvirzīt līdz mutes līmenim. Kustības izpilda no augšas uz leju. Atkārto 30 reižu.

2. Labo plaukstu uzliek pierei, kreiso – tai virsū. 30 reižu izpilda kustības pa labi un kreisi. Pēc tam 1-2 minūtes obligāti jāpaguļ ar aizvērtām acīm, koncentrējot uzmanību uz pieres apvidu. Pāriet galvassāpes, galvas reiboņi, pastiprinās asinsrite.

3. Ar īkšķu virspusi 15 reižu izmasē acu ābolus. Šī procedūra labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, pasargā acis no iekaisuma slimībām.

4. Labo plaukstu uzliek vairogdziedzerim, kreiso – tai virsū. Izdara 30 kustības no augšas uz leju līdz vēderam. Šī masāža uzlabo vielmaiņas procesus un iekšējo orgānu darbību.

5. Tādā pat veidā plaukstas uzliek vēderam un izdara 20-30 apļveida kustības (cilvēkiem ar novājinātu veselību jāsāk ar 5-10 reizēm). Šīs kustības novērš žults un asins nogulsnēšanos, pastiprina limfas plūsmu, palīdz atbrīvoties no liekā svara, labvēlīgi ietekmē aknas un kuņģa-zarnu traktu.

6. Pārmaiņus krūtīm pievelk labo, tad kreiso kāju, tad – iztaisno. Pēc tam abas kājas pievelk reizē. Vingrojumu izpilda 30 reižu. Kāju pievilkšana stiprina vēdera muskuļus, pozitīvi iedarbojas uz iekšējiem orgāniem un iekšējās sekrēcijas dziedzeriem.

7. Jāapsēžas uz gultas malas un labās kājas pēda jāuzliek kreisās kājas celim. Ar labās rokas plaukstu 30 reižu izmasē pēdas ieliekumu. Pēc tam to pašu atkārto otrajai pēdai. Caur pēdā esošajiem bioloģiski aktīvajiem punktiem tiek labvēlīgi ietekmēti daudzi iekšējie orgāni. Īpaši ieteicama šī masāža ir sirds slimību, reimatisma un podagras gadījumos.

8. Abu roku pirkstus saāķē, uzliek pakausim un izdara 30 kustības uz augšu un leju. Tādējādi tiek pastiprināta asinsrite galvas lielajos asinsvados, turklāt šī masāža palīdz arī pret osteohondrozi.

9. Plaukstas cieši piespiež ausīm un ar pirkstu spilventiņiem pabungo pa pakausi. Šīs vienkāršās kustības noņem galvassāpes, palīdz atbrīvoties no trokšņiem ausīs.

Kad viss vingrojumu komplekss ir izpildīts, jāizdzer glāze ūdens un, atslābinot ķermeni, mierīgi jāpaguļ dažas minūtes. Vingrojumus var izpildīt jebkurā dienas laikā, kad kuņģis nav apgrūtināts ar gremošanu.