Ļoti daudz cilvēku naktī griež zobus. Uzskata, ka no šīs kaites cieš aptuveni 80% pieaugušo, toties bērniem tā novērojama reti. Kaites rezultātā tiek noberzta zobu emalja, nereti bojātas keramiskās protēzes. Piektajai daļai šīs neapzinātās košļāšanas kustības provocē žokļu muskuļu krampjus un galvassāpes. Cieš arī tie, kam ar zobu griezēju nākas gulēt vienā telpā.
Līdz šim mediķiem tā arī nav izdevies atminēt zobu griešanas cēloņus, tāpēc arī nav radīts neviens efektīvs pretlīdzeklis. Pastāv uzskats, ka nav iespējams cilvēku atradināt no zobu griešanas, jo tas notiek neapzināti, miegā.
Vienīgais, ko iesaka stomatologi, ir izmantot speciālus, no ļoti mīkstas gumijas pagatavotus mutes ieliktnīšus, kas pasargā zobu emalju. Bet tuviniekiem nekas cits neatliek kā aizbāzt ausis vai arī samierināties.
Eksistē hipotēze, it kā pirms daudziem tūkstošiem gadu alu cilvēks miegā instinktīvi asinājis zobus. Bet mūsdienu cilvēks zobus griež ģenētiskās atmiņas anomālijas rezultātā. Savukārt šīs anomālijas izraisītājs esot stress. Problēmas personīgajā dzīvē, atbrīvošana no darba, cenu kāpšana, nenomaksātie rēķini – stresa cēloņu ir daudz, un katram tie ir savi.
Toties indieši zobus naktī negriež, kaut gan nepatikšanu dzīvē nav mazāk. Vienkārši viņi zina drošu līdzekli, kā no šā netīkamā paraduma atbrīvoties, un tie ir speciāli jogas vingrojumi, kurus vēlams izpildīt vairākas reizes dienā, bet pirms gulētiešanas – obligāti.
1. Atver muti iespējami plati un tur atvērtu 3–4 minūtes.
2. Plati atver muti un apakšžokli lēnām pabīda vispirms pa labi, tad pa kreisi. Kustību atkārto 5 reizes.
3. Cieši sakniebj lūpas, pēc tam spēji atmet uz leju apakšžokli. Atkārto 5 reizes.
4. Cieši aizver acis un uz 10 sekundēm sasprindzina sejas muskuļus. Pēc tam acis iespējami plati atver, bet sasprindzinātos muskuļus atslābina. Šis vingrojums palīdz atbrīvoties no neapzināta sejas muskulatūras saspringuma, kas rodas, koncentrējot uzmanību darbā ar datoru, dokumentiem u. c.
5. Atslābina sejas muskuļus, plati iepleš acis, izbāž mēli un dažas minūtes paliek šādā pozā. Vingrojumu atkārto 5–7 reizes.
6. Lēnām izdara 5–7 apļveida kustības ar galvu: vispirms pulksteņa rādītāja, tad pretējā virzienā. Šis vingrojums palīdz noņemt spriedzi kakla un plecu muskuļos.
7. Lai noņemtu stresa izraisītos blokus plecu muskuļu audos, pēc kārtas parausta vienu un otru plecu, noturot to paceltā stāvoklī 2 sekundes. Pēc tam abus plecus parausta reizē. Vingrojumu atkārto 5–7 reizes.
8. Vispirms galvu tur taisni, tad lēnām paskatās pār labo, pēc tam – pār kreiso plecu. Vingrojums centīgi jāizpilda 10 reizes. Pēc tam to atkārto ātrākā tempā.
9. Labi palīdz arī galvas un kakla sānu daļu masāža vieglām glaudošām kustībām. Masāžas laikā plecu joslas un muguras augšdaļas muskuļus atslābina.