Steidzami nepieciešama radikāla rīcība. Par laimi, sievietēm matu izkrišanas process ir atgriezenisks, taču to kupluma atjaunošanai būs nepieciešams vismaz mēnesis.
* Jāievieš izmaiņas ēdienkartē un jādažādo uzturs. Gaļas un dārzeņu ēdienus vēlams gatavot augu eļļā. Jāierobežo asās piedevas, alkohols un saldumi. Brokastīs tēju vai kafiju var aizstāt ar kakao vai ābolu un burkānu sulu. Vairāk ieteicams ēst dažādas putras, riekstus, diedzētus graudus, rupja maluma miltu vai kliju maizi. Mazāk jāsmēķē.
* Vienu vai divas reizes nedēļā vēlamas matus stiprinošas procedūras.
* Ja mati ir sausi, tiem uz 2 minūtēm vienmērīgi uzziež olīvu majonēzi, noskalo ar atšķaidītu bērnu šampūnu, tad vēlreiz uzziež majonēzi, aptin ap galvu polietilēna plēvi un apsien dvieli. Pēc pusotras stundas matus izmazgā ar siltu ūdeni, kam pievienota citrona sula vai etiķis.
* Ja mati ir taukaini, galvas ādā ierīvē putriņu, kas pagatavota no sarīvēta sīpola, un ap galvu aptin polietilēna plēvi. Pēc pusstundas izmazgā ar siltu ūdeni un izskalo ar sīpolu mizu uzlējumu (glāzi mizu aplej ar litru verdoša ūdens, 5 minūtes vāra uz lēnas uguns, 20 minūtes nostādina, tad izkāš).
Kā novērst matu izkrišanu
1. Katru vakaru galvas āda jāmasē ar masāžas suku (akurāti, neskrāpējot ādu, virzienā no pieres, ausīm un kakla uz pakausi) vai arī uzmanīgi ar pirkstu spilventiņiem jāierīvē galvas ādā smalkais sāls. Masāžu vai ierīvēšanu turpina tik ilgi, līdz galvas āda kļūst silta, bet sāli pēc ierīvēšanas izķemmē ar biezāku ķemmi.
2. Pēc masāžas matu saknēm liek barojošas maskas pēc šādas shēmas:
* pirmo nedēļu – mārdadžu eļļu;
* otro nedēļu – nātru uzlējumu (ēdamkaroti žāvētu nātru ieber termosā, aplej ar glāzi verdoša ūdens, 30 minūtes nostādina, izkāš) vai lielā dadža sakņu novārījumu (glāzi svaigu sasmalcinātu sakņu aplej ar 2 glāzēm ūdens, 30 minūtes vāra uz lēnas uguns, 10 minūtes nostādina slēgtā traukā, tad izkāš);
* trešo nedēļu – rīcineļļas, dadžu eļļas un kukurūzas eļļas maisījumu (sajauc vienādās daļās);
* ceturto nedēļu – sīpolu sulas, konjaka un lielā dadža sakņu novārījuma maisījumu (sajauc 2 ēdamkarotes sīpolu sulas ar tējkaroti konjaka un 3 tējkarotēm lielā dadža sakņu novārījuma) vai sīpolu sulas un medus maisījumu (uz 4 ēdamkarotēm sulas ņem ēdamkaroti medus).
3. Četrdesmit minūtes pēc maskas uzlikšanas galvu aptin un izsilda ar karstā ūdenī samitrinātu dvieli.
4. Pēc maskas matus mazgā ar bērnu šampūnu vai hennu, kas sajaukta ar stipru tējas uzlējumu līdz putriņas konsistencei (3 tējkarotes melnās tējas aplej ar glāzi verdoša ūdens un 10 minūtes nostādina ūdens peldē). Hennu ieziež matos un 5 minūtes ierīvē ādā, tad vēl uz 5 minūtēm uzvelk peldcepuri.
Tumšiem matiem tik īsā laikā henna nepagūs manāmi mainīt toni, taču blondīnēm labāk lietot tikai bērnu šampūnu.
5. Matus izmazgā ar lielu daudzumu silta ūdens un pēc tam aplej ar vēsu ūdeni, kam piejaukts ābolu vai vīna etiķis (pustējkarote etiķa uz litru ūdens).
Kad ārstēšanās kurss pabeigts
* Matus mazgā ar olas maisījumu (vienu olu sakuļ ar tējkaroti citrona sulas. Ja mati ir sausi, var pievienot 1/4 tējkarotes rīcineļļas, dadžu vai kukurūzas eļļas).
* Asinsrites pastiprināšanai reizi nedēļā liek sinepju masku (glāzē auksta ūdens izšķīdina 5–6 ēdamkarotes sinepju pulvera, uz 10 minūtēm uzziež matiem un galvas ādai un uzvelk peldcepuri). Izmazgā, vispirms iemērcot galvu vannā ar siltu ūdeni, pēc tam uz 2–3 minūtēm paliekot zem spēcīgas vēsa ūdens strūklas.
Uzmanību! Lai ar sinepēm neapdedzinātu sejas ādu, tā iepriekš jāieziež ar barojošu krēmu vai augu eļļu.
* Pēc mazgāšanas un arī pēc sinepju maskas matus izskalo ar augu uzlējumu (sajauc pa 2 ēdamkarotēm apiņu rogas un sasmalcinātas dadža saknes un ēdamkaroti kliņģerīšu ziedu. Maisījumu ieber termosā, aplej ar litru verdoša ūdens, 40 minūtes nostādina, tad izkāš).