Neraugoties uz to, ka antibiotikas iedarbojas ātri un efektīvi, tām diemžēl ir ne mazums blakņu: disbakterioze, negatīva iedarbība uz aknām, kuņģi, imūnsistēmu, ēstgribas zudums, slikta dūša. Vai ir alternatīvs variants, kam nav šādas negatīvas iedarbības?
Jā, ir. Daudzi augi satur vielas, kuras ar pilnām tiesībām var nosaukt par dabas antibiotikām: tās spēj nogalēt cilvēka organismā nonākušos parazītus, baktērijas un pat vīrusus.
Uzskata, ka antibiotikas nepieciešamas pielonefrīta, cistīta, bronhīta, holecistīta, pankreatīta, angīnas, faringīta, strutojošu iekaisumu, meningīta, tuberkulozes un virknē citu slimību gadījumos.
Konkrētais preparāts tiek izraudzīts atkarībā no tā, kas ir saslimšanas ierosinātājs. Akūtos un smagos gadījumos, tādos, kā, piemēram, meningīts, tuberkuloze, jebkurš strutojošs iekaisums, antibiotiku izmantošana to ātrās iedarbības dēļ ir pilnībā attaisnota. Toties citas infekcijas slimības (ARVI, angīnu, herpesvīruss u.c.) var ārstēt ar daudz saudzējošākiem un nekaitīgākiem, bet ne mazāk efektīviem alternatīvajiem līdzekļiem.
Lavandas lakstiem piemīt pretiekaisumu, asiņošanu apturoša, brūces dziedējoša, spazmolītiska, urīndzenoša un pretmikrobu iedarbība.
Pret tuberkulozi, garo klepu, nefrītu, reimatismu, bronhītu
* Trīs tējkarotes svaigu lavandas ziedu aplej ar puslitru verdoša ūdens, 10–15 minūtes nostādina, tad izkāš. Lieto pa pusglāzei 3–4 reizes dienā pusstundu pirms ēšanas.
Pret ARVI, saaukstēšanos, stresu
* Pusi tējkarotes ziedu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 10 minūtes nostādina, tad izkāš. Pusi glāzes izdzer dienā, otru pusi – pirms gulētiešanas.
Pret ginekoloģiskām iekaisumslimībām
* Trīs ēdamkarotes svaigu sasmalcinātu lavandas lakstu aplej ar 1 litru verdoša ūdens, stundu nostādina, tad izkāš, biezumus izspiež un pielej 1 litru vārīta ūdens. Lieto skalošanai no rīta un vakarā.