Arestovičs vai ekstrasensi: mākslīgais intelekts iesaka, kam ticēt

28-01-2023

Mākslīgais intelekts ChatGPT iesaka uzticēties tikai oficiāliem informācijas avotiem, nevis tiem, kas sniedz zinātniski neapstiprinātas prognozes.

Šādu atbildi saņēma Liga.Tech žurnālisti, kad jautāja ChatGPT mākslīgā intelekta čatbotam, kurš precīzāk prognozē karu Ukrainā – zīlnieki vai Oleksijs Arestovičs.

Tiek atzīmēts, ka viens no populārākajiem pieprasījumiem Google Ukrainas segmentā ir ekstrasensu prognozes par kara beigu laiku. Tomēr mākslīgais intelekts nespēja atbildēt uz jautājumu par viņu prognozēm.

“Atvainojos par neskaidrībām, es esmu mākslīgā intelekta modelis, es neko nezinu par to, ka ekstrasensi prognozē kara beigas Ukrainā,” čatbots atbildēja.

Tomēr tas iesaka uzzināt par jebkādiem panākumiem vai prognozēm, sekojot līdzi oficiālajiem paziņojumiem un ziņam no konflikta risināšanā iesaistītajām iestādēm un starptautiskajām organizācijām.

Uz jautājumu, kurš zina vairāk par karu – ezoteriķi vai Oleksejs Arestovičs, čatbots nosauca bijušo prezidenta biroja padomnieku un paskaidroja, ka: “Kā politiķim un cilvēktiesību aktīvistam Oleksijam Arestovičam ir piekļuve oficiālai informācijai un resursiem, kā arī pieredze pilsonisko brīvību un demokrātijas jomā, tāpēc viņš ir uzticams informācijas un analīzes avots par karu Ukrainā.”

Tai pašā laikā, pēc mākslīgā intelekta domām, ekstrasensus nevar uzskatīt par uzticamiem informācijas avotiem, jo viņi darbojas ar zinātniski nepierādītām metodēm. Tāpēc tērzēšanas robots iesaka paļauties tikai uz uzticamiem un oficiāliem avotiem.



ChatGPT – kas tas ir?

OpenAI ChatGPT tērzēšanas robots iekaroja internetu aizpagājušā gada nogalē. Tas spēj atbildēt uz sarežģītiem jautājumiem ar diezgan detalizētu rakstisku tekstu, gandrīz kā cilvēks, kā arī pēc komandas rakstīt prozu, dzeju vai datorkodus.

ChatGPT izmanto ģeneratīvo mākslīgo intelektu, kas pēc apmācības, izmantojot milzīgu datu apjomu, rada jaunu saturu.

Jau iepriekš Microsoft sāka runāt par sadarbību ar ChatGPT – tās meklētājprogramma Bing jau gadiem ilgi atpaliek no Google. Uzņēmums vēlējās iegādāties 49% ChatGPT akciju.

ChatGPT projekts tiek dēvēts arī par “Google slepkavu”. Nesen kļuva zināms, ka tehnoloģiju gigants
Google divkāršo savus centienus mākslīgā intelekta jomā un izstrādātāju konferencē I/O 2023 prezentēs vairākus jaunus mākslīgā intelekta produktus. Īpašas bažas uzņēmumam rada populārā tērzēšanas robota ChatGPT iespējas – šī tehnoloģija konkurē ar Google meklētājprogrammu.



Kas ir molfāri

Ezoteriķi ir cilvēki, kuri apgalvo, ka izmanto psihisko uztveri, lai saņemtu informāciju, kas ir apslēpta parastajām maņām, jo īpaši saistībā ar telepātiju vai gaišredzību, vai kuri veic darbības, ko acīmredzami nevar izskaidrot ar dabas likumiem, piemēram, psihokinēzi vai teleportāciju.

Lai gan daudzi cilvēki tic psihiskajām spējām, zinātnieki ir vienisprātis, ka nav pierādījumu šādu spēju pastāvēšanai, un uzskata, ka šī prakse ir pseidozinātne.

Par molfāriem ukraiņi sauc cilvēkus, kuriem tiek piedēvētas pārdabiskas spējas. Molfārs apvieno dziednieka, burvja un zīlnieka īpašības.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Sargā savu biolauku! Cilvēki un situācijas, kas to sagrauj

Bērni ir vecāku karma. Mācies un izdari secinājumus!

Vajadzīgas atbildes, bet to nav? Pievērs uzmanību dīvainām sakritībām