Āboli saaukstēšanās laikam: kopā ar sīpoliem, medu, pulverī, pat lapas!

25-10-2020

Ābols ārstē saaukstēšanos – izrādās, pats pieejamākais un lētākais auglis, turklāt ar unikālu ķīmisko sastāvu un teicamām dziednieciskām spējām ir ābols.

Ēst ābolus un ieelpot to aromātu ieteicams visos elpošanas ceļu saaukstēšanās un infekciju slimību, kā arī nervu sistēmas traucējumu gadījumos.



* Ar svaigu ābolu novārījumu ārstē akūtu un hronisko bronhītu, saaukstēšanās izraisītu klepu. Ābolus sīki sagriež, pielej nedaudz ūdens un sautē uz lēnas uguns 10 minūtes. Lieto siltu pa 1–2 ēdamkarotēm 8–10 reizes dienā. Ja bronhīts ielaists, biezenim var pievienot pa ēdamkarotei sviestu un medu.

* Pret sausu klepu ļoti ieteicams ēst ceptus ābolus.

* Sajauc (attiecībā pēc apjoma 1:1:2) uz sīkas rīves sarīvētus ābolus, sīpolus un medu. Lieto akūta un hroniska bronhīta ārstēšanai bērniem. Dod pa ēdamkarotei 7–8 reizes dienā.

* Sajauc (attiecībā pēc svara 5:6:1) uz rīves sarīvētus ābolus, mārrutka sakni un burkānu. Pēc garšas pieliek cukuru, sāli, krējumu. Salāti ieteicami vielmaiņas traucējumu, elpošanas orgānu saaukstēšanās un infekcijas slimību gadījumos.

* Ēdamkaroti ābolu mizas pulvera, tikpat linsēklu un 1–2 tējkarotes medus aplej ar 0,3 litriem ūdens. Vāra slēgtā traukā 10 minūtes, tad izkāš. Dod dzert siltu bērniem, kas saslimuši ar angīnu vai laringītu (vienādās daļās 3 reizes dienā 5–10 minūtes pirms ēšanas).

* Glāzē vārīta ūdens, kas atdzesēts līdz istabas temperatūrai, pielej ēdamkaroti ābolu etiķa un skalo kaklu ik pēc stundas. Pēc skalošanas ēdamkaroti etiķa norij. Procedūra efektīvi ārstē iesnas. Veselībai uzlabojoties, skalošanu veic ik pēc 2 stundām. Procedūras ilgums 5–10 minūtes. Parasti pēc 1–2 dienām slimība atkāpjas.

* Ābeles lapas ir bagātas ar C vitamīnu, tāpēc dzert lapu uzlējumu ieteicams visos elpošanas orgānu saslimšanas gadījumos. Savukārt žāvētu lapu pulveri kā vērtīgu pārtikas piedevu, kas nerada nekādas blaknes, droši var likt klāt ēdieniem.

Uzlējuma pagatavošanai ēdamkaroti sasmalcinātu žāvētu lapu aplej ar glāzi verdoša ūdens, 15 minūtes karsē slēgtā traukā ūdens peldē, 45 minūtes nostādina istabas temperatūrā, tad izkāš. Dzer pa pusglāzei 3–4 reizes dienā pirms ēšanas. Ar uzlējumu var skalot kaklu, ja ir angīna vai laringīts, un deguna gļotādu, ja piemetušās iesnas.

CITAS IDEJAS PRET SAAUKSTĒŠANOS:

Biešu sula nāsī, terpīna maisiņš pagalvī. Dabīgi līdzekli pret saaukstēšanos

Desmit vecmāminu receptes ar sinepēm: pret saaukstēšanos, kaulu sāpēm, skaistiem matiem

Kokteilis pret saaukstēšanos. Šajā dzērienā ir viss vajadzīgais!

Mājās gatavoti sīrupi pret saaukstēšanos. Ziemā tie būs neaizstājami!