Pamperi un kafijas filtri dārzā. Desmit triki, par ko nevarēji pat iedomāties!

04-03-2024

Daudzi no mūsu padomiem jums var šķist dīvaini, bet esiet droši, ka tie patiešām darbojas!

1. Stādījumi dubultos podos


Ne visiem dārzkopjiem patīk krasi mainīt dārza dizainu katru jaunu sezonu. Protams, jūs vēlaties veikt pārmaiņas, taču parasti tas prasa daudz pūļu un laika.

Tomēr ir viens mazs triks, kas ļauj mainīt stādīšanas vietas, kad vien rodas vēlēšanās. Vienkārši ierociet zemē dažus plastmasas podiņus un ievietojiet tajos sezonālos konteineru augus.

Kad puķes zaudē savu dekoratīvo vērtību, tās var viegli nomainīt pret jaunām. Šādā veidā jūsu puķu dobe vienmēr būs skaista un krāsaina.




2. Konteinera dārzs


Ja jums ir ļoti mazs zemes gabals, tas nenozīmē, ka jūs nevarat tajā izaudzēt visu, ko vēlaties. Atrodiet pārdošanā plastmasas uzglabāšanas konteineru un iestādiet tajā dārzeņus vai puķes. Lai mini dobīte nebūtu pārāk smaga, uz tās dibena varat uzklāt lutrasilu. Starp citu, šādu projektu var īstenot pat uz pilsētas dzīvokļa balkona.

3. Pamperi vasarnīcas saimniecībā


Daudzi cilvēki pat nenojauš, ka puķkopībā tiek izmantotas pamperi. Tikmēr radoši audzētāji nāca klajā ar ideju likt tos uz puķu podiņu apakšā. Iemesls ir tāds, ka autiņos izmantotais materiāls saglabā mitrumu, bet augu saknes nepūst.

Šāda audzēšanas metode vislabāk piemērota viengadīgajiem augiem, kuriem nepieciešama bieža laistīšana. Tagad, pat ja reti uzturaties uz vasarnīcas, jums nav jāuztraucas par saviem iecienītākajiem augiem – tie neaizies bojā.




4. Laistīšana ar “burvju” ūdeni


Neizlejiet ūdeni, kurā tika vārīti dārzeņi: šāds buljons ir pilns ar barības vielām, pateicoties kurām daudzi augi dārzā augs griezdamies.

Tikai nelietot puķes ar verdošu ūdeni, pagaidiet, kamēr buljons atdzisīs. Tas ir piemērots gan dārza un dārzeņu kultūru, gan arī podos audzētu augu laistīšanai. Dzert “dārzeņu” ūdeni ir noderīgi un cilvēkiem. Karstumā tas labi remdē slāpes. Bet tas jau ir gaumes jautājums.

5. Kafijas filtri puķu podiem


Katru reizi, kad laistāt puķes podiņos, iespējams, pamanāt, ka no drenāžas atveres kopā ar ūdeni izplūst arī augsne. Kafijas filtri, kas novietoti podiņa apakšā, ļaus šķidrumam aizplūst, bet substrātu paturēs iekšā. Ģeniāli, vai ne? Šī ideja ir ideāli piemērota gan istabas augiem, gan āra konteinera dārzam.



6. Jauns skatījums uz laistīšanu


Augiem ar garām un dziļi augsnē ieaugušām saknēm bieži vien trūkst mitruma pat tad, ja tos bagātīgi laista. Taču to var viegli novērst, blakus tiem izrokot tukšu plastmasas trauku ar caurumiem apakšā.

Laistot augus caur šo trauku, varat būt droši, ka tie saņems nepieciešamo mitrumu labai un veselīgai augšanai. Šāda laistīšana īpaši patiks kabačiem.

7. Ja zaļumiem un dīgstiem nepieciešama siltumnīca


Šajā gadījumā jums atkal palīdzēs vecās labās plastmasas pudeles. Savā miniatūrajā siltumnīcā katrs stādiņš attīstīsies apbrīnojamā ātrumā. Viss, kas jums jādara, ir jānogriež parastas plastmasas pudeles kakliņš un jāapsedz podiņš ar augu. Vienkārši un ērti!

8. Augsta dobe no klucīšiem


Parasti augstas dobes būvēšana prasa zināmas prasmes (īpaši sievietēm). Tomēr, ja jums ir šķembu bloki ar lieliem caurumiem, uzdevums ir daudzkārt vienkāršāks. Ar šo būvķieģeļu palīdzību var izveidot jebkura izmēra gultu. Svarīgi arī tas, ka augus var stādīt ne tikai centrā, bet arī blokos esošajos caurumos.

9. Sēklas un citrusaugļi


Izmantojiet citrona vai apelsīna čaumalas kā stādu trauciņus. Pirmkārt, tas ir jauki. Otrkārt, augs patērēs barības vielas no citrusaugļu mizas. Treškārt, šī stādīšanas metode ir ļoti draudzīga budžetam.

10. Olu čaumalas: nevis atkritumi, bet mēslojums


Olu čaumalas vienmēr tiek mestas atkritumos, bet dārzeņu dārzā tās būtu jāizmanto kā mēslojums. Sasmalcinātas olu čaumalas ir lielisks mēslojums, kas var palielināt vairuma dārzeņu ražu.

Atcerieties, dārznieki, ka viss atjautīgais ir vienkāršs un viss vienkāršais ir atjautīgs. Un jums nav no jauna jāizgudro velosipēds, lai, pavadot vasaru lauku sētā, atvieglotu savu dzīvi un ietaupītu naudu.




LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Dārza darbi martā. Precīzi datumi pēc Mēness kalendāra!

Ko darīt dārzā martā? Padomi un darāmo darbu saraksts

Kā apstrādāt tomātu sēklas pirms sēšanas? Dārzkopju padomi

Labvēlīgas dienas gurķu sējai stādiem saskaņā ar Mēness kalendāru