Sešas frāzes, ko manipulatori izmanto, lai noturētu piekrāptu partneri

03-01-2024

Ilustrācija – Pixabay

Krāpnieki bieži vien vaino savu otro pusīti paši par savu neuzticību.

Krāpšana vienmēr rada spriedzi attiecībās, un daudzi pāri šķiras uzticības zaudēšanas un radītā ievainojuma dēļ.

Tomēr citi nolemj palikt kopā. Un šajā gadījumā pastāv iespēja, ka viens no partneriem ir kļuvis par upuri otra prasmīgai manipulācijai. Lūk, sešas frāzes, kuras visbiežāk izmanto krāpnieki, saglabājot partneri attiecībās.

Grieķu zinātnieki Menelājs Apostolu un Nikolaos Pediaditakis veica virkni pētījumu ar jauniešiem vecumā no 20 līdz 30 gadiem. Savās aptaujās viņi identificēja sešas taktikas, ko izmanto krāpnieciski partneri, cenšoties panākt, lai viņu otrās pusītes viņiem piedod.



“Tā ir tikai tava vaina.” Krāpnieks uzstāj, ka viņam trūcis uzmanības, rūpju un mīlestības. Šādā veidā viņš uzspiež vainas sajūtu: partneris sāk domāt, ka, ja viņš būtu rīkojies citādi, nekas nebūtu noticis.

“Visi kļūdās!” Tam parasti seko apgalvojums, ka cilvēks rūpējas par attiecībām un tam līdzīgi. Bet padomājiet: vai kāds, kam patiešām rūp ģimene, uzdrošinātos apdraudēt tās pastāvēšanu?

“Tas bija tikai sekss.” Šīs frāzes mērķis ir mazināt krāpšanas nozīmi jūsu acīs. Šajā gadījumā krāpnieks, acīmredzot, pat necenšas saprast jūsu jūtas un attieksmi pret nodevību.

“Kā būs ar bērniem?”. Nereti krāpnieciski partneri cenšas uzspiest, ka par katru cenu ir jāsaglabā ģimene. Taču neuzticības brīdī viņi acīmredzot nedomāja par ģimenes vērtībām, vai ne?

“Aizmirsim par visu to.” Otro iespēju lūdz tie, kuri vēlas ātri slēgt tēmu ar krāpšanu un sākt dzīvot tālāk. Taču šādu nodarījumu nevar izdzēst no atmiņas ar vienu pirksta klikšķi.

“Sāksim no jauna.” Šī frāze nozīmē, ka partnerim nerūp jūsu jūtas un vēlmes. Turklāt kur ir garantija, ka, sākot visu no jauna, jūs galu galā nenonāksiet līdz tam pašam finālam?

Pētījumā tika konstatēts, ka šādas taktikas rezultātā bieži vien tiešām notiek tā, ka tas, kurš ir krāpts, piedod neuzticību. 40 % pētījuma dalībnieku apgalvoja, ka vismaz viena no šīm manipulācijām viņus pārliecina.

Vēl viens ievērības cienīgs fakts ir tas, ka taktikas, ko krāpnieks izvēlējās izmantot, lai izdarītu spiedienu, bieži “atspoguļoja” argumentus, kurus otrs partneris mentāli izvirzīja, pieņemot lēmumu, vai piedot neuzticību.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Salauž sirdi, iztukšo maciņu. Kā romantiskie krāpnieki izmāna tūkstošus

Neej pa kreisi. Krāpnieki riskē ar veselību!

Vai vīrietis tevi krāpj? Pazīmes, kas rada bažas!

Četras pazīmes, ka tu viņam neesi vienīgā