Kāpēc dzeltē ķiploku laksti? Pieredzējušu ķiploku audzētāju padomi

11-06-2023

Ekrānuzņēmums

Ķiplokus vasarā parasti mēslo vienu vai divas reizes. Ja augsnē trūkst slāpekļa un kālija, ķiploku laksti var sākt dzeltēt.

Ar ko barot ķiplokus, lai nepieļautu lakstu dzeltēšanu – divi būtiski mēslošanas līdzekļi.

Lai nodrošinātu pietiekamu kālija daudzumu, iesakām izmantot šādu mēslojumu: atšķaidiet 1 tējkaroti kālija sulfāta 1 litrā ūdens.

Ar šķīdumu apsmidziniet ķiploku lapas. Vislabākais laiks smidzināšanai ir uzreiz pēc saules lēkta vai agri no rīta, pirms augs ir pakļauts saules staru iedarbībai. Laiks nedrīkst būt lietains, un mitrums jāsamazina līdz minimumam.

Efektīvi ir arī fosfātu mēslošanas līdzekļi. Cita starpā tas ir nepieciešams, lai kvalitatīvi veidotos ķiploku galviņas.

Lai pagatavotu superfosfāta šķīdumu, atšķaidiet 2 ēdamkarotes mēslojuma 10 litros ūdens. Pietiek apmēram 4-5 litri šķidruma uz kvadrātmetru.

Aprēķinu var veikt, izmantojot arī 45 g uz 1 kvadrātmetru. Superfosfātu izmanto trešajam mēslošanai pavasarī un mēslošanai vasarā, kad veidojas galviņas.

Arī ķiploku galotnes slāpekļa trūkuma dēļ var kļūt dzeltenas. Arī slāpekļa mēslošana palīdzēs augam labi augt, un šim nolūkam visvieglāk ir izmantot urīnvielu.

Pareiza ķiploku stādīšana un novākšana – daži padomi

Ķiploki dod priekšroku sausai, irdenai un ar humusu bagātai augsnei. Augam ir ļoti augstas ūdens prasības.

Stādot ķiploku daiviņas iespraudiet 3 cm dziļi zemē un starp augiem rindā saglabājiet 10-15 cm, bet starp rindām – aptuveni 20 cm.

Ķiploki labi sader kopā ar citām dārzeņu kultūrām un pasargā tās no kaitēkļiem.

Kad ķiploku laksti sāk vīst, galviņas var izņemt no zemes. Pirms pīšanas pīnēs tām jāļauj izžūt. Stipras, veselīgas daiviņas jāsaglabā stādīšanai nākamajā sezonā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Ķiploku ziedi: jānoņem un jāpagatavo no tiem kaut kas ļoti garšīgs!

Nekļūs rūgti! Kā laistīt un mēslot gurķus siltumnīcā un dārzā

Kad pārstādīt tomātu stādus atklātā teritorijā? Dārzkopju padomi