Kāpēc atbrīvoties no pienenēm dārzā? Vairāki noderīgi ieteikumi

16-04-2023

Pienene ir spilgts zieds, kas fascinē ar savu skaistumu. Bet tā ir arī kaitinoša un neatlaidīga nezāle, kas sagādā daudz nepatikšanu dārzniekiem un dārzkopjiem. Pastāstīsim, kāpēc pieneņu ir tik daudz, pat ja jūs tās likvidējat, un kā ar tām cīnīties.



Kāpēc pienenes jāiznīdē – padomi

Tā kā pienenēm ir raksturīga ātra izplatība, tās var ātri kļūt par problēmu dobēs. Pūkas izplatās vairāku metru radiusā, paliek augsnē, un tur sākas auga attīstība. Ja to būs pārāk daudz, skaistā puķe pārvērtīsies par nezāli, kas nogalinās kultūraugu un izspiedīs to no dobes.

Pat ja jūs pilnībā atbrīvosieties no pienenēm savā zemes gabalā, tās noteikti nāks no kaimiņu zemes gabala. Pienenēm ir ļoti garas saknes – līdz pat 60 cm – un, lai gan tās ir trauslas, tām piemīt lieliskas atjaunošanās spējas. Citiem vārdiem sakot, ja ražas novākšanas laikā nepamanīsiet vismaz vienu stublāju, drīz vien jūs ieraudzīsiet jaunu augu.



Kā iznīcināt pienenes zālienā un sējumos?

Pirms sākat cīņu ar nezālēm, jāsaprot – pilnībā atbrīvoties no pienenēm nevar. Jūsu uzdevums ir neļaut tām savairoties, regulāri un pakāpeniski samazinot to skaitu.

Izmantojiet profilaktiskus pasākumus:

– pavasarī dziļi ierokiet augsni, mulčējiet dobes un sējumus;

– appļaujiet platību ar nezālēm;

– apsējiet platības, kurās nav pieneņu, ar zāli;

– rudenī augsni atkal uzariet vai uzrociet.

Šādas darbības ir regulāri jāatkārto; viena darbība nedos nekādu rezultātu.

Kā atbrīvoties no pienenēm ar tautas līdzekļiem

Pastāv tikai divi šādu nezāļu apkarošanas veidi – mehāniskais un ķīmiskais.Dažas saimnieces izmanto “vecmāmiņu” līdzekļus, piemēram, vārošu ūdeni, etiķi, sāli utt. Patiesībā šīs iespējas ir bezjēdzīgas, jo tās nepalīdz kontrolēt pienenes, bet var kaitēt blakus augiem vai mājdzīvniekiem.

Tāpēc vislabāk ir pieturēties pie pārbaudītām metodēm.

Mehāniskās

Šī metode ietver nezāļu iznīcināšanu ar rokām un izmantojot īpašus instrumentus. Šo metodi sauc par “pļaušanu”, un tā jāveic vismaz reizi vai divas reizes nedēļā. Ar laiku pieneņu stublāji novājināsies un pārstās tik strauji augt.

Galvenais ir noņemt un iznīcināt visus nopļautos pieneņu stublājus, citādi tie dos sēklas, un viss būs jādara no jauna.

Ķimikālijas

Herbicīdi ir preparāti, kas iedarbojas uz auga virszemes daļu un sakneņiem. Tie ir vajadzīgi, ja nezāles vairs nevar kontrolēt ar mehāniskiem līdzekļiem.

Svarīgi: izvēlieties pēcsējas herbicīdus un apstrādājiet nezāles sakņu lapu fāzē (pirms uz galviņām nobriest lidojošās sēklas).

Pērkot herbicīdus, rūpīgi izlasiet ražotāja informāciju – daži produkti jālieto punktveidā uz lapām, citus var izsmidzināt uz augiem. Aplūkojiet arī preparāta sastāvu vai jautājiet padomu veikala pārdevējam, lai izvēlētais līdzeklis nenogalinātu jūsu kultūraugus un jūsu ražu.

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Izplatītākās nezāles un knifiņi, kā pret tām cīnīties

Kā izaudzēt avenes bez tārpiem: tautas līdzeklis, kas aizsargā labāk nekā ķimikālijas! + Vēl trīs triki lieliskai aveņu ražai

Kāpostus apsēdušas laputis? Vienkāršs mājas līdzeklis + vēl trīs padomi kaitnieku apkarošanai