Audzēt melones, kā apgalvo pieredzējuši dārzkopji, nemaz nav grūti. Sēklas sēj aprīļa sākumā podiņā vai iegādājas jau paaugušos stādiņos. Sēklas labi dīgst siltās un saulainās vietās mājā.
Podiņus izvieto tā, lai lapas nesaskartos, mēslo ar kompleksajiem minerālmēsliem.
Siltajās maija dienās jau ziedošus augus (6-7 ziediņi) kopā ar zemes kamolu pārstāda siltumnīcā. Zem katra auga liek nedaudz komposta, aplaista ar siltu ūdeni. Attālums starp rindām – 70 cm, starp augiem 50-70 cm.
Ja temperatūra nav augsta, dēstus pārklāj ar vēl plēves kārtu. Kad dēsti paaugušies, piesien līdzīgi kā gurķus.
Atstāj pie katra auga 3-4 spēcīgākos dzinumus, liekos nogriež.
Pie katra dzinuma parasti izaug 2-3 melones. Tiklīdz tās sasniegušas ābola lielumu, piesien tās speciālos tīkla maisiņos, kur augļi nobriest.
Mēslo katras 2-3 nedēļas ar vistas mēslu vircu (1,5-2 kg uz 10 l ūdens). 0,5 – 1 l uz augu. Un Nekādas ķīmijas! Laista tikai ar siltu ūdeni, nepieļaujot pārāk lielu mitrumu augsnē.
Melones apputeksnē bites, kas ielido siltumnīcā caur atvērtiem vēdlodziņiem. Ja apputeknēšanās nenotiek, to veic ar rokām, pārnesot vīrišķā auga putekšņus uz sievišķā auga drīksnām.
Novāc pakāpeniski ienākšanās kārtībā. Gatavības pazīme – mizas strauja nodzeltēšana vai gaišāks tonis, īpatnējā melones aromāta parādīšanās.
Jus vаrаt maksаt par 45% mazак par еlеktroеnergiju, nekada veida maldinot vai parkapjot likumu! Es iesaku visiem izlasit so rakstu – http://bit.do/mklat Es to esmu izmantojis kops decembra, un rekins patiesam ir kluvis mazaks!x