Augsnes uzlabošana: kā zemē iestrādāt dabīgos mēslojumus

11-05-2019

3tnbGXhZM6zgBSHv33enjRrXnRxm1Wwn-gardening-740x500


Organiski mēslojumi viegli izplatās un darbojas ilgu laiku.

• Lietojiet kompostu, kas sastāv no dārza un virtuves atkritumiem. Tas ir labs slāpekļa avots augsnei, kad to iestrādā zemē pavasarī. Iestrādājiet to 2,5 cm dziļumā.

• Zirgu mēsliem jābūt labi satrūdējušiem vai kompostētiem, citādi tie sadedzinās augus. Ja pērciet tos svaigus, vispirms salieciet kaudzē, kārtīgi aplaistiet vai apsedziet ar plastmasas plēvi, lai tie paliktu mitri un satrūdētu. Izplatiet tos rudenī, rūpīgi iestrādājot augsnē. Varat uzreiz stādīt kāpostus, salātus un ķirbjus, bet nogaidiet gadu pirms pupu, zirņu, burkānu un redīsu stādīšanas.

• Klājiet uz dobēm komerciāli pieejamus sausus kūtsmēslus kā virsējo mēslojuma kārtu vai izmantojiet tos kā efektīvu kompostēšanās paātrinātāju.

• Pavasarī iestrādājiet zemē kaulu un asiņu miltus, kas satur fosforu un kalciju. Iejauciet zemē kaulu miltus, lai veicinātu jaunu krūmu augšanu un pēc vajadzības arī pievienojiet tos podu zemei.

• Nagu un ragu miltus zeme viegli absorbē, un tie ir ātri izmantojams slāpekļa, fosfora un kālija avots. Tos var klāt uz lauka.

Jaunās dārza dobēs ar dakšu sajauciet kompostu un kūtsmēslus.