Ja rokas regulāri savelk krampji, ir pamats satraukumam un vizītei pie ārsta, jo to cēloņi mēdz būt dažādi.
1. Kalcija trūkums organismā. Kalcijs ir elements, kas no organisma tiek izskalots, īpaši, kad cilvēks fiziski strādā un svīst. Ja ikdienas ēdienkarte netiek papildināta ar kalciju saturošiem produktiem, var veidoties tā deficīts un rezultātā – krampji. Visvairāk kalcija ir pupās, riekstos, mežrozītēs, pienā un sierā.
2. Paaugstinātas fiziskās slodzes. Nodarbošanās ar tādiem sporta veidiem kā peldēšanu, aerobiku, sporta dejām, kā arī stiepšanās un smags fiziskais darbs izraisa muskuļu pārspriedzi, un tos savelk krampji.
3. Aukstums. Nereti krampji savelk roku muskuļus arī tad, ja, piemēram, sieviete mazgā traukus vai skalo veļu aukstā ūdenī.
4. Vāja muskuļu apasiņošana. Šajā gadījumā pat nenozīmīga slodze roku muskuļiem un saitēm var izprovocēt krampjus.
Kā novērst?
Novērst roku krampjus var, izmantojot dažas vienkāršas procedūras.
* Dažiem labi palīdz delnu masāža. Ja krampji mēdz būt regulāri, masāža nepieciešama katru dienu, izmantojot speciālus balzamus vai eļļas. Šāda procedūra momentāni uzlabo asinsriti, un krampji izzūd.
* Siltas vanniņas ar jūrassāli. Procedūra atslābina delnu muskuļus un novērš muskuļu spazmu veidošanos. Sāls vannas īpaši palīdz pret nakts krampjiem.
* Katru dienu uzturā jālieto produkti, kas satur kāliju un kalciju: dārzeņi, biezpiens, piens un svaigie zaļumi.
* Krampjus novērš liepziedu un kumelīšu tēja.
Un vēl – ja parādījušies krampji, jācenšas rokas neapsaldēt, pretējā gadījumā muskuļu spazmas kļūs regulāras. Jebkurā gadījumā konsultācija ar ārstu nāks tikai par labu – īpaši, ja krampji mēdz būt bieži