Ņem 1/4 mārciņas kurpīšu sakņu, aplej ar kvartu degvīna un uz 3 nedēļām noliek siltā vietā. Kad izvilkums ieguvis stipras tējas krāsu, zāles ir gatavas.
Ierīvēšanās laikā izvilkums tik ļoti aktivizē asinsriti, ka tūlīt pat jūtama pastiprināta sirdsdarbība. Tāpēc cilvēkiem, kam ir vāja sirds, katrai ierīvēšanai drīkst ņemt ne vairāk kā tējkaroti izvilkuma (veseli cilvēki – 1 ēdamkaroti).
Arī pati ierīvēšana obligāti veicama pēc noteiktas shēmas. Ja sāp abas rokas un kājas, pirmajā dienā ierīvē tikai vienu kāju, nākamajā – otru, bet pēc tam tādā pašā secībā vienu un pēc tam otru roku.
Izvilkums jāierīvē, līdz āda kļuvusi sausa, tad ierīvētā vieta jāapsien ar kaut ko siltu. Visa šī procedūra jātaisa uz nakti. No rīta 2 stundas pirms piecelšanās no gultas apsējs jānoņem.
Kad šis laiks pagājis, aukstā ūdenī samitrina dvieli, lieko mitrumu nospiež un rūpīgi apslauka ierīvēto vietu. Tas jādara ātri. Pēc tam pāris stundu nav vēlams iet laukā.
Un vēl. Tā kā augs ir indīgs (tas satur vienu no spēcīgākajām augu indēm – akonītu), pēc ierīvēšanas ļoti rūpīgi jānomazgā rokas.
Cits, drošāks līdzeklis pret reimatismu ir šāds.
Ņem 100 g žāvētu sasmalcinātu mežrozīšu sakņu, aplej ar puslitru degvīna un, periodiski sakratot, 2 nedēļas nostādina tumšā vietā. Iekšķīgi lieto pa 20–30 pilieniem 3 reizes dienā, uzdzerot vārītu ūdeni.
Vienlaikus izvilkumu var izmantot kompresēm un sāpošo vietu ierīvēšanai.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!
Egļu skuju vannas – pret bezmiegu, izsitumiem, reimatismu. Četras receptes
Sālī fermentēti citroni. Recepte veselībai un skaistumam