Apgalvojums, ka vīrietim izskats nav galvenais, ir patiess tikai daļēji. Patiesībā daiļā dzimuma pārstāves tam pievērš diezgan lielu uzmanību, un nav ne mazāko šaubu, ka ļengani muskuļi un nokarājies vēders lielu sajūsmu viņām neizraisīs. Tāpat arī ļumīgs dubultzods bonusa punktus izskatam nepiešķir.
Galvenais iemesls, kura dēļ āda zem apakšžokļa sāk nokarāties, veidojot dubultzodu, ir vāji kakla muskuļi. Tāpēc arī tie jātrenē. Ideāli, ja to dara katru dienu, taču arī tad, ja kakla vingrināšanai izdodas izbrīvēt vismaz 15 minūtes trīsreiz nedēļā, panākumi neizpaliks. Vingrojumi ir pavisam vienkārši, tie neprasa ne iepriekšēju sagatavotību, ne īpašu aprīkojumu.
Neļaut kaklam slinkot
Katrs rīts jāsāk ar vingrošanu. Lai kakla muskuļus nesastieptu, vispirms tos ar pirkstiem izspaida.
1. Atliec galvu, cik vien iespējams, un izstiepj kaklu tā, lai āda pazodē nostieptos. Atver un aizver muti, maksimāli izbīdot uz priekšu apakšžokli.
2. Galvu noliec pa labi un kreisi, cenšoties ar ausi pieskarties plecam (plecus uz augšu nepaceļot).
3. Vispirms galvu noliec uz priekšu, pieskaroties krūškurvim, tad maksimāli atliec atpakaļ.
4. Sēžot pie galda, elkoni atbalsta uz tā virsmas, plaukstu savelk dūrē, uz tā atbalsta dūri un ar mēli spēcīgi uzspiež aukslējām.
5. Ar zodu lēnām pulksteņa rādītāja virzienā velk maksimāli lielus apļus, spēcīgi sasprindzinot kakla muskuļus. Pēc tam to pašu atkārto pretējā virzienā.
6. Ar maksimālu amplitūdu apļo galvu vispirms pulksteņa rādītāja virzienā, pēc tam – uz pretējo pusi. Kakla muskuļiem jābūt sasprindzinātiem. Vingrojumu izpilda lēnā tempā.
7. Plecus nolaiž, galvu tur taisni. Izbāž mēli, cik vien tas iespējams, vienlaikus sasprindzinot kakla priekšējās daļas muskuļus. Saglabājot stāvokli, aizskaita līdz 6, tad atgriežas sākumstāvoklī.